If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Herní rekordy z Guinnessovy knihy

Jaká je vůbec nejprodávanější hra?

U příležitosti minulý týden skončivší E3 došlo k ocenění osobností, které se nějakým způsobem zasloužili o to, že se jejich jméno skví ve speciální herní edici známé Guinnessovy knihy rekordů. Mezi takto významnými tvářemi najdeme na prvním místě jméno Shigeru Miyamoto, který se podepsal pod vůbec nejprodávanější hru - Wii Sports, mající na kontě přes 45,7 milionu prodaných kopií.

Následují Major Nelson a Mark Whitten za Xbox Live, nejpopulárnější konzolovou herní online službu, mající přes 20 milionů předplatitelů (což aktuálně reprezentuje 67% všech vlastníků konzole X360). Mezi rekordmany samozřejmě nesmí chybět ani Blizzard, jmenovitě Mike Morhaime a Paul Sams, jejichž World of Warcraft se stal nejpopulárnějším MMORPG se základnou čítající 11,6 milionu předplatitelů. A to nesmíme ještě zapomenout na Starcraft, který získal status vůbec nejprodávanější strategie pro PC, protože na svém kontě má 9,5 milionu celosvětově prodaných kopií.

Dalším v řadě se stala Bethesda, resp. hlavní designér Todd Howard, jenž získal ocenění za nejrychleji se prodávající multiplatformové RPG. Řeč je pochopitelně o projektu Fallout 3, který za první týden na trhu (28. říjen - 4. listopad 2008) vygeneroval na 4,7 milionu kopií. V případě vývojářů z Infinity Ward získali ocenění úplně všichni a to za nejvíce online hranou videohru - Call of Duty 4, kde došlo k překročení 15 milionů minut hraní denně. Na závěr tu jsou Charles a Kai Huangovi z Red Octane, co obdrželi vyznamenání za nejprodávanější herně hudební sérii, neboť jejich Guitar Hero herní řada dokázala překonat hranici 25 milionů zákazníky zakoupených kopií.

Mimo výše zmíněný aplaus zůstal multiplatformový závodní počin Fuel, který v měsíci květnu získal certifikát, že jde o konzolovou hru odehrávající se na nejrozlehlejším prostoru (15 tisíc kilometrů čtverečních).

Comments