If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hitman prý má 5 milionů hráčů

Milník, ale jak dosažen?

Dánské studio IO Interactive, které se nedávno rozloučilo s vydavatelem Square Enix a vydalo se na sólovou dráhu, se pochlubilo dosažením milníku. Něco takového potřebovalo jako koza drbání, aby jim to pomohlo nalézt investory k dalšímu přežití.

Epizodický Hitman (Alza.cz) z loňského roku prý má 5 milionů hráčů.

"Děkujeme celé naší komunitě za její vytrvalou přízeň a za to, že ze hry udělala obrovský úspěch," uvedli, čímž překvapili, protože dosud byla považována za ne tak komerčně úspěšnou.

Není však jasné, jak přesně k tomuto číslu dospěli a může být dost matoucí.

Jednak kvůli tomu, že je do toho patrně započítána i první epizoda z Paříže, která je od konce června dostupná zdarma na všech platformách. Čili se míchají normálně platící hráči s těmi, kteří si jen zkoušejí nájemného vraha v takovém větším demu.

Dále tu pak byly výrazné slevy, které též mohly zařídit výrazný nárůst, aniž by na tom autoři něco kloudného vydělali. Otázkou jinak zůstává, jestli náhodou jen nesčítají prodeje jednotlivých epizod, protože nikde nemluví o unikátních uživatelích.

Dle SteamSpy vlastní PC verzi posledního Hitmana "jen" třičtvrtě milionu lidí, tedy hodně daleko k těmi uváděným pěti. A že by se hra prodávala několikanásobně více na konzolích, to není moc reálné.

Comments