Skip to main content

Co nás čeká tento týden na GDC?

Velká očekávání před konferencí.

Panelem věnovaným nezávislým hrám dnes v San Franciscu začal letošní ročník vývojářské konference Game Developer's Conference 2011. Naostro se rozjede ve středu tiskovou konferencí Nintenda a jeho šéfa Satoru Iwaty, největší očekávání se upínají k avizovanému panelu na téma Battlefield 3.

GDC již tradičně patří mezi největší herní události roku, byť zpravidla na něm nedochází k tak převratným oznámením jako na veletrzích E3 nebo gamescom. Ani letos to nevypadá, že by Microsoft nebo Sony představily nějaké zbrusu nové technologie, a tak bude asi hlavní hvězdou konzolové části konference handheld Nintendo 3DS.

Již v úterý večer bude EA mimo hlavní areál předvádět některé své hity, např. Alice 2: Madness Returns, Kingdoms of Amalur, Battlefield: Play4Free, nebo Shadows of the Damned. Hlavní hvězdou večera bude stoprocentně Battlefield 3, akorát že informace a média spjatá s jeho předváděčkou jsou embargovaná až do středečního odpoledne.

Ve středu kromě již zmiňované konference Nintenda proběhne také předváděčka konzole NGP od Sony, kde se podle všeho také rozhodne definitivní název - zda produkt přijde na trh coby NGP, nebo nakonec přece jenom jako PSP 2. Ve středu proběhne i panel věnovaný Gears of War 3, nebo ohlédnutí za Heavy Rain.

Čtvrteční den bude patřit přednáškám UbiSoftu (na téma kooperativní prvky v hraní Splinter Cell: Conviction), Cliffa Bleszinského např. o PR a marketingu her, Paula Weira z Montrealu (tady se čeká alespoň něco málo z Thiefa 4) a Petera Molyneuxe, který se ohlédne za historií série Populous.

Během GDC se plánují také soukromé předváděčky nebo interview na téma The Darkness 2, Prototype 2, Deus Ex: Human Revolution, Batman: Arkham City nebo Tropico 4. Eurogamer samozřejmě bude o všem důležitém referovat.

Read this next