If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hlavní tváře Mass Effect a Dragon Age opouští BioWare

+ stanovisko EA.

Když už se po prvních artworcích z pokračování zdálo, že vše je na dobré cestě, přišel v noci na dnešek šok.

Dvě hlavní tváře BioWare, kterým vděčíme za kvalitu předešlých dílů slavných sérií, oznámily odchod ze studia.

Generální manažer Casey Hudson, který se tam už jednou vrátil a pamatuji si ho jako naprostého profesionála z E3 prezentace Mass Effect 3, dal tvůrcům RPG sbohem. Stejně jako výkonný producent celé série Dragon Age, Mark Darrah.

Oficiální zdůvodnění na blogu samozřejmě nic konkrétního nesdělilo, jen že tímto krokem dělají prostor pro příští generaci lídrů firmy. A že to prý nebylo snadné rozhodnutí, které se neobešlo bez určitého smutku, protože Hudsonovi budou každý den chybět kolegové.

Druhý blog od Darraha se nese v podobném duchu, že odchod byl složitý, ale je si prý jistý, že značka Dragon Age bude žít a vzkvétat i bez něj. Jeho nástupcem, který bude mít na starosti příští díl Dragon Age, bude Christian Dailey, který přišel z Blizzardu.

Šéfka studií EA Laura Miele v dalším prohlášení poděkovala oběma odcházejícím za vše, co pro komunitu a hry BioWare udělali. Prý budou vždy nedílnou součástí historie studia a jsou zvědavi, co podniknou dalšího.

Důležité je, že to prý neohrozí budoucí díly RPG sérií: "Veškeré současné projekty včetně Mass Effect a Dragon Age 4 budou dále pokračovat i bez nich". Jen je teď docela klidně možné, že dorazí ještě mnohem později, než původně měly. Ujištěni jsme každopádně byli, že ve vývoji je pořád i Anthem 2.0, nemluvě o téměř hotovém Legendary remasteru tří dílů Mass Effect.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments