If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hledání serverů BF3 prohlížečem složité

A nastavení grafiky, jen když zrovna žijete?

Touto novinkou trochu lezeme do zelí dojmům z multiplayerové bety, přesto nelze jinak, protože nestandardní řešení těchto věci ve hře mnohé zarazilo:

Když si chcete zahrát Battlefield 3 online na PC, musíte si nejprve nainstalovat pluginy do vašeho webového prohlížeče (FireFox, IE, Chrome...) a doufat, že budou fungovat. Přes webovou stránku si pak v Battlelogu vybíráte a obnovujete seznam herních serverů, kam se dá připojit, nebo poměrně dlouho čekáte ve frontě na nějaké volné místo. Pak se přepnete do multiplayeru, chvíli hrajete, načež pro změnu serveru musíte zase vyskočit ven ze hry do prohlížeče, obnovit seznam, a tak pořád dokola. Vše to dohromady prý vyžaduje spoustu kliků a zbytečného přepínání navíc.

Jak upozornilo Kotaku, takový nekomfort je na současné poměry docela zvláštní, protože ostatní hry mají vyhledávač zabudovaný přímo v sobě. Řadu hráčů bety to rozčiluje, stejně jako jiné podivnosti. Například změna v nastavení grafiky se prý dá učinit pouze tehdy, když jste přímo ve hře a když jste zrovna naživu. Nebo že by to snad bylo záměrně, aby to přidalo na atmosféře, že změnit cokoli v nastavení se dá jen někde zalezlý v úkrytu...?

Nezbývá než doufat, že toto je způsobeno pouze betaverzí, protože jinak by to oproti předešlým hrám série Battlefield znamenalo krok zpět. Celkově okolo betatestu nastalo nečekaně hodně problémů, třeba přístupové klíče spoustě lidí, kteří na ně měli nárok z Medal of Honor, včera nepřišly (některým až dnes ráno - údajně problém Seznamu).

Obviňují proto EA z podvodu, že přišli o ten slibovaný dvoudenní náskok oproti široké veřejnosti. Ti se ke všem potížím okolo startu bety zatím nevyjádřili, pouze odkazují na svou zákaznickou podporu a spamfiltr v mailových schránkách, protože všechny pozvánky do bety v předstihu prý od nich odešly již včera odpoledne.

Video z hraní betatestu na PC
Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments