If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hodlá Activison koupit tvůrce Rock Band?

Začínají o nich mluvit podezřele dobře.

Harmonix, tvůrčí tým, který nejprve udělal první Guitar Hero a pak šel pod hlavičku EA pracovat na Rock Band, je na prodej, což se ví už nějakou dobu. Zdá se ale, že o ně začíná projevovat zájem Activision. Společnost, od které Harmonix po prvním Guitar Hero utekli.

Eric Hirshberg, šéf Activision Publishing, pro server IndustryGamers řekl, že miluje, co vývojáři v Harmonixu dokázali. Když se ho zeptali, zda Activison uvažuje o odkoupení této společnosti, dostalo se jim odpovědi: "To nemůžu komentovat, určitě chápete jak to myslím."

"Hrozně je respektuji," pokračoval Eric Hirshberg. "Jsou úžasnými vývojáři a jsou velice inovativní."

Harmonix pro Activision vytvořili sérii Guitar Hero, ale pak byli odkoupeni Viacomem a začali pracovat na konkurenci - Rock Band. Počátkem roku šéf Activisionu Bobby Kotick prozradil, že lituje toho, že je neodkoupili oni.

Eric Hirshberg v rozhovoru také přiznal, že hudební hry už tak netáhnou, jako tomu bylo dřív. "Nejde jen o Guitar Hero, ale také o Rock Band. Přesto si stále myslíme, že značka Guitar Hero je silná a byli bychom blázni, kdybychom na ní něco nevybudovali. Jenom je třeba ji inovovat." Ostatně, Activison potvrdil, že se další Guitar Hero vrátí v roce 2011.

Právě s inovacemi by mohl pomoci Harmonix, protože v Rock Band 3 jich představili opravdu přehršel. Dokonce se jim ta hra tak moc povedla, že od přísného časopisu Edge dostali hodnocení 10/10 - což uděluje tento magazín jen opravdu velice sporadicky (naposledy toto hodnocení dostal Super Mario Galaxy 2 - předtím například Bayonetta, LittleBigPlanet nebo Grand Theft Auto IV).

Tagged With

Comments