If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hodnota CD Projektu za poslední rok trojnásobně vzrostla

Podmanil si burzu.

Jestli za to vděčí pozitivním ohlasům na betu karetní hry Gwent či (dle našich informací velmi dobře prodávané) GOTY re-edici Zaklínač 3 (Alza.cz) z konce léta, po tom mohou pátrat analytici, nebo musíme počkat do konce března na oznámení oficiální finanční zprávy.

Faktem je, že hodnota akcií CD Projektu na varšavské burze v posledních měsících výrazně stoupla. Za posledních dvanáct měsíců na více než trojnásobek, za posledních pět let o 1200 procent a za poslední tři měsíce o 56 procent, což je úctyhodný výsledek:

Současná hodnota firmy (kombinace studia podepsaného pod Zaklínač 3 a minoritně provozovatele GoG) tak činí přes 1,6 miliardy amerických dolarů. Není to tak, že by těmito penězi v hotovosti disponovala nebo je měla schované pod polštářem, aby je získala, to by musela prodat všechny držené akcie.

Pro srovnání, hodnota Capcomu je nižší, Square Enix "jen" dvojnásobně větší, Konami trojnásobně vyšší a Activision Blizzard dvacetinásobně vyšší. Polský energetický gigant Tauron, který zaměstnává 25 tisíc lidí, má hodnotu jen o třetinu nižší než CD Projekt.

Ten je jinak největším polským exportérem v IT odvětví, 95 procent jeho tržeb je vytvořeno v zahraničí. CD Projekt je také v současnosti patnáctou největší firmou na tamní burze.

Co strašného by se muselo stát, aby tohle studio s tolika "zaklínačskými" penězi za zády zpackalo chystaný Cyberpunk 2077 (odhadovaný na konec 2018) nebo aby skončilo jako Crytek?

Comments