If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hokejistky nakonec v NHL 13 ovladatelné budou

Vymohla si je čtrnáctiletá fanynka.

EA Sports oznámili, že NHL 13 má být vůbec první videohrou z prostředí profesionálního sportu, kde se objeví hratelné postavy ženských sportovkyň. A co taková olympiáda od Segy, tam že ženy nikdy nefigurovaly?

"Generické ženské postavy jsme do režimu Be a Pro přidali na základě ohlasu 14leté fanynky, která nám v e-mailu napsala, že se ve hře nemůže coby hráčka videohry naplno vyjádřit," řekl Dean Richards, generální manažer série NHL. Má jít o vyjádření pokračujícího úsilí vývojového týmu rozšířit ve hře zastoupení hokeje v podání něžného pohlaví, které se poprvé objevilo v loňském ročníku NHL 12.

Stanou se jimi bývalá hvězda hokejové reprezentace USA Angela Ruggierová a dlouholetá opora týmu Kanady Hayley Wickenheiserová, jež jsou obě čtyřnásobnými olympijskými medailistkami. Na soupisku legend ve hře, kde již nyní figurují například Wayne Gretzky či Mario Lemieux, přibydou i členové Síně slávy NHL Doug Gilmour a Jari Kurri, které doplní legenda NHL Dominik Hašek.

"Série EA SPORTS NHL se loni významně přiblížila také dámské části herní komunity, když do hry přidala ženské postavy," uvedla Hayley Wickenheiserová. "Velmi mě těší, že mohu být součástí NHL 13 a pevně doufám, že doplnění soupisky hokejových legend o hráčky vyvolá větší zájem o hokej mezi ženami."

Za postavy hokejových legend bude možné v NHL 13 hrát hned v několika režimech:

Be A Legend - Hráči mohou odehrát celou kariéru v režimu Be A Pro za vybranou legendu a pokusit se překonat její rekordy, dosáhnout nových milníků a splnit náročné úkoly.

Týmy legend - Zahrát si můžete také za týmy legend - Team Ruggiero nebo Team Wickenheiser - složené z minulých i současných hvězd NHL ve variantě 1 na 1 v režimech Hrát teď, On-line nebo Bitva o pohár. Soupisky svých týmů legend sestavily osobně obě slavné hokejistky.

Hockey Ultimate Team a Be a GM - Legendy je možné zařadit na soupisku jakéhokoli týmu v režimu Be a GM mode. V režimu Hockey Ultimate Team lze sbírat a používat mimořádně vzácné karty legend.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments