If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Homefront vévodí britským žebříčkům

Prodává se i Shogun 2, naopak Top Spin 4 ne.

Vojenská střílečka Homefront (v naší recenzi 7/10) má za sebou první víkend prodeje. Ve Velké Británii se 70% všech kopií hry prodalo ve verzích pro Xbox 360, jen maličké 4% na PC a zbylých 26% na PlayStation 3.

Údaje zpracovala firma Chart-Track, takže do ní nejsou započítané prodeje na Steamu. Za takovou převahou xboxové verze je pravděpodobně exkluzivní MP mapa navíc a přednostní stažitelné přídavky, které Microsoft nabízí výhradně majitelům 360tky.

Homefront měl na britském trhu ale velkolepý vstup, podařilo se mu vrazit rovnou na první příčku, čímž se z něj stal větší konzolový "otvírákový" hit než bylo v Anglii třeba Dragon Age II nebo Dead Space 2. Již před pár dny se ukázalo, že Homefront v USA za první den prodal 375 tisíc kopií - očividně tedy nešlo jen o regionální úspěch.

Že by se THQ navzdory vší skepsi a někdy až přehnané marketingové kampani skutečně podařilo rozjet novou značku?

V britských žebříčcích prodejnosti se jinak na druhém místě skví Dragon Age II, na třetím Pokemon White pro DS a dále strategie Shogun 2: Total War, která na trh přišla právě tento týden. V desítce nejprodávanějších her je ještě Pokemon Black, Fight Night Champion, Just Dance 2, FIFA 11, Killzone 3 a Assassin's Creed: Brotherhood.

Neúspěšný vstup za sebou naopak má "český" tenis Top Spin 4, který skončil až na třináctém místě, japonská akce Yakuza 4 dokonce debutovala až na pětadvacáté příčce.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments