If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Horizon pro PC se prý prodávalo podobně jako Zaklínač 3

Průzkum SuperData.

Sony nikdy neřekla, kolik přesně kusů se prodalo prázdninové PC konverze jejího původně PS4 hitu od Guerrilla Games. Dalo se to jen dedukovat z hitparády prodejnosti.

Nyní průzkum trhu SuperData od společnosti Nielsen přišel s překvapivým zjištěním, o jak výborný bestseller na počítačích šlo (souhrn recenzí).

V době premiéry PC verze se prý Horizon: Zero Dawn prodalo téměř stejně kusů (716 tisíc) jako svého času Zaklínač 3: Divoký hon. Tehdy se psal květen 2015, kdy ještě digitální distribuce nebyla tak silná jako dnes, což vše částečně vysvětluje.

Dle SuperData šlo dobrodružství Aloy na odbyt o padesát procent lépe než předešlý port z PlayStationu o měsíc dříve, Death Stranding od Kojima Productions, u nějž se odhaduje 477 tisíc kusů. A lidem ani nevadily ty technické potíže.

Průzkum také uvádí, že start Horizon: Zero Dawn v úvodním měsíci zaznamenal více kusů PC verze než ta Assassins Creed Odyssey na podzim 2018.

Není proto divu, že se Sony nedávno vyjádřila ve smyslu, že bude pracovat na převodech dalších svých značek z PS4 na počítače. A proč nezačít třeba s God of War či Dreams?

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Horizon: Zero Dawn

PS4, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments