If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hororová Amnesia nakonec úspěšná

Většina prodejů byla ale díky slevám.

Tvůrci z Frictional Games oznámili na svém blogu, že jejich poslední hra, hororová Amnesia: The Dark Descent, prodala téměř dvě stě tisíc kusů. Jejich vysněným cílem bylo prý sto tisíc kusů, takže vývojáři jsou navýsost spokojeni.

Hned ale dodali, že většina kusů se prodala ve slevových akcích, kdy byla hra levnější až o 75%, tudíž výsledné zisky nejsou takové, jaké by se mohly zdát. Standardní cena Amnesie je přitom 15 euro. „Pořád jsme na tom ale neuvěřitelně dobře, po finanční stránce. Denní prodeje jsou taky docela vysoké a zatím nespadly pod průměr dvě stě kusů za den," uvedl oficiální blog.

I když se velmi krátce po vydání tvůrci nad nízkými prodeji rozhořčovali, nyní oslavují. Velký úspěch přičítají hlavně mediálnímu pokrytí hry, kdy Amnesia získala spoustu bezplatné pozornosti médií, které tak na hru upozornily. Vývojáři ale dodali, že jejich prodeje nejsou typické a upozornili ostatní nezávislé vývojáře, aby nyní nedoufali v podobné prodeje za tak krátkou dobu: „Nechceme odradit jiné tvůrce nezávislých her od PC, jen říkáme, že dvě stě tisíc kusů byste po čtyřech měsících asi čekat neměli. Trh ale stále roste a tak třeba budou podobná čísla za nějakou dobu normální."

Frictional Games si také pochvalují absenci vydavatele: „Kdybychom měli vydavatele a stejné prodeje, byli bychom na tom úplně jinak. Teprve teď bychom mohli splatit naši zálohu a začali bychom dostávat podíl z prodejů, což by bylo zhruba tak 25% toho, co dostáváme nyní. To neznamená, že vydavatelé jsou zlo, jen že byste měli všechno důkladně promyslet, než něco podepíšete. Vydat hru bez finančního zázemí a marketingové pomoci je boj, ale když to vyjde, tak to za to stojí!," ukončili vývojáři povídání o prodejích na blogu.

About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments