If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

V Evropě horší verze Two Worlds II

Kdežto ve hře pro USA vychytají chyby.

Southpeak Interactive dnes vydali další tiskovou zprávu k Two Worlds II, která odkládá vydání hry v USA až na leden 2011. Jde ovšem o zprávu zásadní i pro evropské hráče, poněvadž ti se hry dočkají již koncem října.

A důvod? Jednoduše ten, že americkým hráčům se má do rukou dostat teprve "úplně hotová" verze hry, jak informuje tisková zpráva. "Mohli bychom Two Worlds II vydat už na předvánoční trh, ale pro nás je zásadní, aby hra byla přesně taková, jakou ji hráči chtějí," říkají Southpeak.

Přeloženo do obyčejné řeči: v říjnu dostanou Evropané dost možná nějakou zabugovanou základní verzi hry, s níž se Southpeak neodvažují vylézt do USA. Dva další měsíce se pak bude hra dolaďovat formou nejrůznějších patchů a upgradů, načež v lednu ji američtí hráči dostanou už vypilovanou.

Southpeak nejsou první, kdo volí tento způsob distribuce: sdílí ho se spoustou menších vydavatelů, kteří mají tendence vydávat hry v různých teritoriích v rozmezí až čtvrt roku po sobě. To má ale samozřejmě neblahé účinky na marketing, protože nejde hru simultánně propagovat ve všech teritorích a např. na internetu, určitě se to podepíše i na pirátství, protože komu se chce čekat čtvrt roku na možnost koupit si originál, když už si může snadno stáhnout torrent z vedlejší země?

Je ovšem třeba dodat i to, že Southpeak si tuhle komplikaci nevycucali z prstu. Dost možná jsou na tom finančně tak zle, že nutně potřebují vydělat alespoň z minimálních evropských prodejů hry, aby vůbec přežili další měsíce. Jenže nezabije to pak tržní potenciál třeba jinak docela dobré hry?

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles