If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hra Plague Inc není vědeckým modelem o šíření koronaviru, varují tvůrci

+ zrušený turnaj.

Koronavirus nám začíná ovlivňovat i herní scénu, byť zatím jen okrajově. Snad tedy někoho do dubna nenapadne, aby kvůli němu odložil vydání Resident Evil 3 remaku...

Čínský premiérový turnaj v League of Legends, resp. druhý týden League of Legends Pro League (LPL) byl odložen z důvodu obav o zdraví hráčů a fanoušků. Stalo se tak v době, kdy jsou nakaženy tři tisíce lidí a necelá stovka jich zemřela.

Britské studio Ndemic Creations si zase může gratulovat, jak v roce 2012 předběhlo dobu, když tehdy vydalo PC a mobilní hru Plague Inc právě na téma šíření smrtícího viru po celém světě.

Poté, co se tato real-time strategická simulace v poslední době stala jedničkou v žebříčku downloadů a prodejů, když hodně vydělává zejména v Číně, tvůrci uznali za vhodné varovat širokou veřejnost, aby nebyla náhodou uvedena v omyl. Může se vám to zdát poněkud zbytečné, ale patrně existuje spousta lidí, kteří mohli nabýt jiný dojem:

"Plague Inc by se nemělo vnímat jako nějaký vědecký model, co se týče šíření viru, je to pouze hra. Navrhli jsme ji tak, aby byla realistická a informativní, aniž bychom chtěli dělat senzace z vážných problémů skutečného světa."

Prosí, abyste vždy čerpali pokyny jedině od místních a globálních organizací na ochranu zdraví, protože současné šíření nákazu koronavirem je závažné a ovlivňuje životy spousty lidí.

Psychologové mezitím komentovali, že obrovská popularita této staré hry v Číně může být pro tamní obyvatele určitým způsobem, jak se zbavit stresu z tohoto viru.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments