If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hra simuluje masové střelce v americké škole

Pro trénink učitelů.

Magazín Gizmodo odhalil, že americká armáda připravuje novou výukovou hru, která simuluje masové střelce v tamních školách. Vše je prý založeno na skutečných událostech a takhle to bude vypadat:

Bude určena hlavně pro učitele, aby se natrénovali, jak v takových krizových situacích správně reagovat.

Lze se vtělit jak do role učitele, který udílí příkazy vyplašeným studentům (následujte mě, utečte oknem, seřaďte se ke zdi, někam se schovejte...) a jinak může otevřít nebo zavřít dveře do třídy, tak i za střelce se zbraní v ruce, kterou lze například zničit skleněné dveře a mít další interakce s okolím. Odehrávat se bude jak v interiérech, tak venku na zahradě před školou. Jindy se budete moci stát příslušníkem zásahového komanda.

Projekt, který má být hotov na jaře letošního roku, hned začal vyvolávat četné kontroverze, protože existuje riziko, že může inspirovat vyšinuté jedince k dalším útokům tohoto druhu a že se na něm budou moci cvičit. Jiným se zase nelíbí, že jim to celé neštěstí bude až příliš živě připomínat nebo je pohoršuje, když vůbec vidí někoho se zbraní v ruce pobíhat po chodbách mezi dětmi. Simulátor má být využit hlavně ve školách, kde v reálu ke střelbě došlo.

Comments