If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hráč upravil SimCity do časově neomezeného offline

Také dokázal zeditovat dálnice za hranicemi města.

Po včerejším zjištění od insidera z Maxisu přichází další zvrat v kauze SimCity (už zrecenzovaném se známkou 6/10). Zatímco EA k tématu stále mlčí, šikovný nadšenec vytvořil úpravu, která dovoluje hrát SimCity bez připojení k internetu po neomezeně dlouhou dobu.

Tomuto modderovi s přezdívkou UKAzzer z Redditu se nějakým způsobem povedlo změnit časovač, který pravidelně ověřuje připojení k serverům, kam se odesílají data. Jak ukázaly nedávné testy, původně se singleplayer dal hrát bez internetu maximálně okolo 20 minut, ale jemu se podařilo docílit toho, aby ho hra do hlavního menu nevyhodila z tohoto důvodu nikdy.

Souvisí s tím několik ALE. Pochopitelně s touto modifikací nemáte přístup k okolním regionům a pro uložení rozehraného města se opětovně musíte napojit k serverům, jinak o něj přijdete. Každopádně jde o zatím nejvíce pádný důkaz, že by SimCity offline teoreticky klidně fungovat mohlo, což popírá dřívější vyjádření výrobce. Bohužel zatím není známo, jak přesně vše aktivovat, ani ještě tento mod není dán k downloadu, ale prý toho dosáhl jen za pomoci veřejně dostupných návodů na Redditu srozumitelných spíš jen programátorům.

Stejný člověk rozjel hru ve vývojářském debug režimu, díky čemuž mohl editovat terén map (což normálně není dovoleno) a hlavně svobodně upravovat dálnice mimo hranice svého města, které ho spojují s ostatními regiony. Jak ukazuje jeho video výše, hra s takto modifikovanými dálnicemi se dokonce v pořádku uloží na server i po vysokočení ze hry pryč. Pokud by se tento nápad dal dotáhnout ještě dál, určitě to přivítají všichni, kteří si stěžovali na malou velikost map.

Modder UKAzzer také v SimCity opravil v něčem pocuchaný ukazatel populace města, aby hra zobrazovala správné údaje, na což si někteří stěžovali už od vydání a Maxis to prý nebyl schopen vyřešit. Kreativní ředitel hry Ocean Quigley dal těmto modifikacím na Twitteru zelenou, ale prý od nich teď v tomto směru nemáme chtít žádnou podporu.

Před rokem k modifikacím uvedli, že "SimCity je zrozeno k modifikování komunitou" a že jen díky tomu dosud žije SimCity 4, ale později dodali, že v době uvedení nebudou modifikace na pořadu dne, eventuálně až později.

Podle testů německého webu Golem v offline režimu údajně funguje i dojíždění do okolních měst nebo obchodování se zdroji, pouze se tato vedlejší města v regionu v offlinu nedají nahrát (zobrazit). Ostatně už na lońské konferenci GDC vývojáři hovořili o tom, že výpočty pro simulaci města jsou prováděny na lokálním počítači, viz tato jejich prezentace.

Tagged With

Comments