If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hraní na mobilech vzrostlo o 34%

Stejně tak i mobilní surfování.

Organizace Pew Research Center ve svém Mobile Acces 2010 reportu odhalila, že hraní na mobilech vzrostlo oproti minulému roku o 34 procent. Což je prý více než o polovinu větší nárůst, než v minulém roce.

Studie se týká pouze Ameriky a jedná se o komplexnější výzkum, který mimo jiné prokazuje, že lidé mnohem častěji využívají mobilní telefony pro výkon herně zábavních a komunikačních aktivit. Používání těchto aktivit v mobilním trhu tak roste mnohem rychleji, než na počítačích.

Podle studie Pew také výrazně více lidí používá telefon coby foťák, přístup k emailu a internetu, natáčení videa a přehrávání hudby, než tomu bylo v minulém roce.

Mladší uživatelé telefonů tyto přístroje také používají k pokročilejším činnostem – 60 procent z nich na telefonech hraje hry a obecně je použití telefonu ve všech výše uvedených činnostech mnohem větší, než u kterékoliv jiné skupiny.

Jen pro srovnání Pew dodává, že 42 procent Američanů vlastní videoherní konzoli.

Takto velký růst pokročilého mobilního trhu, především co se her týče, lze bez problémů přičíst především iPhonu. Na něj se hry dostaly až se spuštěním App Store, což bylo v polovině roku 2008. Hry a zábavní aplikace se velmi rychle staly dominantou App Store a nyní Apple, který jinak o hry nikdy příliš nejevil zájem, buduje vlastní obdobu Xbox Live a reklamní službu, která bude moct být integrována do her a dalších aplikací.

Tagged With

Comments