If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hry od THQ teď namísto Comgadu distribuuje Cenega

Škatulata, hýbejte se kvůil dvěma perlám.

Vlastní zpráva - Společnost Cenega se stala novým českým distributorem THQ. To se zrovna včera začalo trochu zvedat z vážných finančních potíží, přestože stále nemá vyhráno.

Vystřídá tak dosavadního distributora Comgad, který u nás naposledy zajišťoval například Homefront, uDraw, MX vs ATV Alive nebo prý solidně prodávaný Saints Row The Third. Cenega se díky podepsání této smlouvy stala distributorem titulů THQ pro více regionů: Polsko, Českou republiku a Slovensko.

Prvním plodem jejich spolupráce, která má být oficiálně oznámena během dneška a Eurogamer o ní ví v předstihu, se stane konzolová verze Darksiders 2, zatímco PC verzi v češtině ještě naposledy vypustí Comgad. Hlavním motivem Cenegy pro toto přetáhnutí samozřejmě byla dvojice perel ze začátku příštího roku - Metro: Last Light a Company of Heroes 2.

Zda budou oficiálně lokalizované, se zatím nevědělo (nejspíš budou), takže nejde soudit, co se nyní změní. Ani jestli se přechod případně projeví na prodejní ceně směrem dolů nebo nahoru (nejspíš ne) oproti spadání pod Comgad (nebo dříve někdy pod ConQuest, viz Red Faction), kterému tak z velkých vydavatelských jmen zbyly už jen SEGA (PC) a Disney. Komentář Comgadu přineseme brzy.

"Společnost Cenega Group má bohaté zkušenosti s marketingem a prodejem videoher na území Polska, České republiky a Slovenska. Velice se těšíme na vzájemnou spolupráci, jejímž cílem je přinášet produkty THQ na tyto trhy," prohlásila Annie Sullivan, výkonná ředitelka exportu a rozvoje evropského trhu ze společnosti THQ.

"Spolupráce s THQ je dalším důležitým krokem ve vývoji Cenega Group. Jsme hrdí, že další velký vydavatel projevil důvěru v naše schopnosti a zkušenosti a svěřil nám distribuci svých titulů," řekl Marek Chyrzyński, výkonný ředitel Cenega Poland.

Rubačku Darksiders 2 vydá Cenega Czech dne 21. srpna pro PS3/X360 ve standardní, limitované (s kódem pro DLC "Argulova hrobka" dostupného 30 dní po vydání, jehož obsahem budou dvě zbrusu nová podzemí) a kusově omezené sběratelské edici (replika masky Smrti, artbook, digitální soundtrack, DLC "Stín smrti", což je unikátní sada zbroje a zbraní).

Comments