Skip to main content

Hry pro děti 2-10 let

Tipy na deskové hry.

Přichystali jsme pro vás pár skvělých tipů na deskové hry, se kterými si užijete spoustu legrace jak vy, tak i vaše děti! Máme tu něco pro všechny věkové kategorie! Od jednoduchých her, které podpoří jejich zdravý rozvoj, až po ty, které vyžadují strategii a spolupráci.

Snídaňky (2+)

Hra Snídaňky obsahuje několik herních variant s různými herními prvky, které podporují rozvoj jemné motoriky, pozorovacích schopností, soustředění a slovní zásoby. Vaše děti se naučí pojmenovávat různé přísady a předměty, skládat přísady podle vzoru a barev.

Chaos na farmě (3+)

V této hře se ocitnete v roli farmářů, kteří mají za úkol vrátit zvířata zpět do jejich výběhů. V kooperativní verzi spolupracují hráči na tom, aby všechna zvířata byla vrácena na farmu před setměním, zatímco v soutěžní verzi soupeří hráči mezi sebou, snažíce se jako první dostat svá zvířata na farmu.

Moje první dobrodružství (4+)

Komiksové knížky, které vás vrhnou do role výzkumníků, pátrajících po bájné Atlantidě (Objevení Atlantidy), domorodců pátrajících po příčině umírajícícho stromu (Výprava do Okrového kraje), a nebo dobrodruhů s touhou zkrotit svého vlastního draka (Dobrodružství na draka). Každá knížka vás nechává o tom, zda své dobrodružství prožijete jako čaroděj či vykutálený zlodějíček, jakou ponorkou se budete plavit, komu pomůžete, a kde jaký předmt seberete či použijete. Je to jen na vás, jak to celé skončí. Knížky ze série Moje první dobrodružství rozhodně nebudete číst jenom jednou.

Hrachouni (5+)

Jste vědci v laboratoři, kde šlechtíte různé druhy příšerek… z hrachu. Hlavním cílem hry je vytvořit Hrachounů co nejvíce. Mějte však na paměti, že se ve hře mohou objevit i obluďáci, kteří vám mohou hru pokazit. Budete kombinovat různé zábavné části tělíček, tvořit vlastní bláznivé příšerky, a kdo dosáhne nejvyššího počtu bodů, se stává vítězem!

Cáklé safari (5+)

Hra, ve které budete stavět svoji vlastní řeku, u které pijí různá zvířátka. Každé zvířátko vám nějaké body přidává nebo naopak zase odebírá. To, jaké zvířátko vás kde čeká, vidíte na rubu každé karty. Ale pozor! Jedno ze zvířátek, které na rubu vidíte, tam být nemusí! Cáklé safari je nejrychlejší dětská hra, která probíhá v reálném čase, a stačí vám na ni jen minuta a půl.

Slon přes palubu (5+)

Ocitáte se v roli pirátů, kteří ukořistili pohádkové bohatství. Jenom se o něj nechcete dělit! Kolik karet se symboly pokladu dokážete vyložit, aniž by se některý symbol opakoval? Pokud se vám risk vyplatil, přidáváte závaží na prkna soupeřů. Pokud jste to přepískli, posouváte se o krok kupředu. Poslední slon se suchým chobotem vítězí!

Ptačí napětí (6+)

Jste zvědaví ptáci na drátě a děláte si selfíčka. Trhlá premisa jednoduché, ale přitom neskutečně fajn hry pro děti, kde ve svém tahu vykládáte vždy jednoho ptáčka na dráty vysokého napětí, a to tak, aby odpovídal obrázku na kartě selfíčka, kterou máte v ruce. Někdy chtějí být vedle sebe ptáčci různých barev, jindy jde o tvar nebo pozici na drátě. Čím víc karet se vám podaří splnit, tím více bodů. A až je umístíte všechny, sledujte, jak se rozlétnou do všech stran!

Foxy (8+)

Jste chytřejší než liška? V téhle hře si budete snažit zapamatovat, kolik jste viděli druhů zvířat celkem. A dokonce jednou za hru dostanete možnost svoje body zdvojnásobit. Ti, s nejpřesnější pamětí jsou korunováni titulem lišák roku a sladkým vítězstvím!

Hrdinové hlubokého hvozdu (10+)

V této hře se stáváte zvířecími hrdiny, kteří se zapřísáhli vyčistit svůj les od všech příšer, které v něm žijí. Budete prozkoumávat plán, který se skládá z náhodně vyložených dílů. Hráči ovládají své hrdiny pomocí speciálních kostek, které určují jejich možné akce. Tyto akce mohou zahrnovat pohyb, útoky, léčení a další dovednosti, které jsou klíčové pro úspěch vaší skupiny. Každé vítězství vám přinese zkušenosti, kterými můžete vylepšovat speciální schopnosti své postavy.

Tyto deskové hry pro děti do 10 let včetně dalších můžete nalézt na eshopu TLAMA GAMES.

Read this next