If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

I po čtyřech letech je GTA5 nejprodávanější hrou týdne

A největší digitálky v květnu.

Když nevyjde žádná zásadní nová AAA hra, trůn si vezme zpátky bestseller od Rockstaru. Tohle pravidlo se v britské hitparádě krabicovek naplnilo i minulý týden.

Grand Theft Auto 5 (Alza.cz) se navzdory čtyřletému stáří vyhouplo do čela prodejnosti, teprve potřinácté v historii. Možná tomu mohla pomoci i publicita okolo zákazu modifikací pro PC verzi, což bylo později smírně urovnáno.

Nové přírůstky na trhu v žebříku příliš nezabodovaly, což odpovídá současné spíš už prázdninové atmosféře, kdy lidé řeší více dovolenou než to, co budou během veder hrát. Survival horror Dead by Daylight debutuje na 16. místě, Final Fantasy 14: Stormblood na 23. místě, 3DS RPG od Nintenda Ever Oasis na 28. místě a motorky MotoGP 17 jsou až na 32. pozici.

 1. GTA5
 2. Dirt 4
 3. FIFA 17
 4. Ghost Recon Wildlands
 5. Mario Kart 8 Deluxe
 6. Overwatch
 7. Arms
 8. Horizon: Zero Dawn
 9. Forza Horizon 3
 10. Tekken 3

Specializovaná firma SuperData mezitím zveřejnila svůj odhad her, které v květnu celosvětově vygenerovaly nejvyšší příjmy, do čehož se počítají jen digitální verze a přídavky. Trh prý celosvětově vzrostl o devět procent na 7,8 miliardy amerických dolarů, ačkoli segmentu PC uškodilo, že letos nebylo nic tak velkého jako loni Overwatch. U bojovky Injustice 2 firma odhaduje prodej až půl milionu digitálních verzí.

 1. FIFA 17
 2. Grand Theft Auto V
 3. Battlefield 1
 4. Injustice 2
 5. Call of Duty: Black Ops 3
 6. Ghost Recon Wildlands
 7. Call of Duty: Infinite Warfarev Overwatch
 8. NBA 2K17
 9. Rainbow Six Siege

Comments