If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hry od Bethesdy bez účasti id Software

Každý si půjde vlastní herní cestou.

Bethesda ústy Pete Hinese, viceprezidenta pro marketing, prozradila, že odkoupené studio id Software nebude vytvářet nové hry nebo vyvíjet projekty v rámci značek patřících Bethesdě.

"V id mají spoustu vlastních IP, která je dostatečně zaměstnávají," prohlásil Hines doslova. Takže pokud si někdo myslel na další Fallout či Oblivion připravovaný ve spolupráci obou subjektů, musí si nechat (aspoň prozatím) zajít chuť.

Nedosti na tom Hines prozradil, že i když v podobě specialistů na FPS žánr - id Software, přišlo celkové posílení společnosti, Bethesda rozhodně nemíní končit s případnou spoluprací a vydáváním stříleček z dílen externích (third-party) studií. Přičemž díky id Softu by mohlo dojít k efektivnějšímu řízení a vyhodnocování právě těchto projektů.

Na druhou stranu v id Software se díky Bethesdě dočkají zdrojů, které jim následně umožní urychlit práce na jejich vlastních projektech. Nicméně stejně se nabízí, že by nakonec mohlo/mělo dojít k vývojářské spolupráci na nějaké hře. Koneckonců není to tak dávno, co CliffyB z Epicu poznamenal, že budoucnost akčních her leží v jejich fůzi s RPG (jako žánrem:o)

Comments