If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

IKEA pomáhá s výběrem nábytku pro PlayStation 5 a Xbox Series

Maketami se ale vysmívá rozměrům.

Nábytkářský gigant ze Švédska není slepý a bedlivě sleduje dění na poli zábavního průmyslu, protože s jeho byznysem částečně souvisí.

Tak by se dala shrnout jeho aktivita, se kterou hodlá pomoci hráčům, kteří si zařizují svůj nový obývák, ačkoli si neodpustil i jeden malý rýpanec.

Do některých prodejen IKEA ve světě totiž přibyly nové makety PlayStation 5 a Xbox Series X, které přesně odpovídají rozměrům skutečných konzolí i jejich dosud typickým barvám (bílá / černá), aby to ladilo s kupovaným nábytkem.

Zachytil je jeden přispěvovatel na IMGur:

"Který druh nábytku (media storage unit) od IKEA bude schopen pojmout mou novou, trochu přerostlou herní konzoli?", ptá se v popisku na maketě PS5.

Naráží tím na skutečnost, že (stále vyprodaná) PS5 je zatím největší konzolí v moderní historii kvůli systému chlazení, na což už vznikl nespočet vtipů.

IKEA na maketách rovněž zmiňuje rozměry, jako jsou výška, hloubka a délka v centimetrech, které nechávají určitou rezervu pro zakulacené hrany PS5. Zákaznici tohoto obchodu se tudíž nemusejí bát, že by si domů přinesli nábytek, kam se konzole nevejde.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments