If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Il-2 Sturmovik používá satelitní snímky

Satelit a dobové fotky vytvořily prostředí.

Tvůrci letecké střílečky z druhé světové války Il-2 Sturmovik: Birds of Prey asi opravdu chtějí, aby jejich hra vypadala co nejreálněji. K vytváření prostředí totiž používají přímo satelitní snímky, a aby odrazily dobovou odlišnost obrázků, využívají i staré fotografie a mapy z období války.

Už z obrázků bylo patrné, že země, nad kterou létají letouny, je hodně realistická. Tvůrci hry vysvětlili, čím to je. Získali přístup k databázi Shuttle Radar Topography Mission, kde jsou satelitní snímky země v obrovském rozlišení a díky nim vytvořili válkou zmítanou Evropu.

Samozřejmě, když pomocí satelitních snímků vytváříte zemi z roku 1940, narazíte na spoustu problémů. Za těch bezmála 50 let se změnily budovy, silnice, někde nejsou lesy, kde dříve byly a naopak. Tvůrci hry si tedy vzali k dispozici přes stovku dobových fotografií a map a upravili satelitní snímky tak, aby odpovídaly létům kolem roku 1940.

Vymodelováno do hry bylo přes 2 miliony budov a na správná místa bylo osazeno na 35 milionů stromů. To už je slušný kus práce.

Hra Il-2 Sturmovik: Birds of Prey vychází pro Xbox 360, Playstion 3 a také pro PSP a Nintendo DS.

Comments