If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čína zakázala Battlefield 4 kvůli ohrožení národní bezpečnosti

Vnímá ho jako agresivní útok.

Jako by tato hra na sebe doslova přitahovala všemožné problémy. Po žalobě právní firmy kvůli hodnotě akcií či postupně řešeným technickým potížím multiplayeru přibyl dnes další políček do tváře. Ne že by ohrožoval existenci EA nebo tvůrců, ale je to docela symbolické.

Podle tamních médií mělo čínské ministerstvo kultury zakázat prodej Battlefield 4 v Číně. Odteď prý tuto hru považuje za nelegální obsah, která ohrožuje národní bezpečnost země.

"Je agresivním útokem na naši kulturu. Požadujeme, aby všechny věci týkající se hry, včetně downloadů, patchů či zpráv, byly smazány," píše se v prohlášení na China.com.

Jak si všiml Polygon, když se teď někdo snaží hledat překlad názvu Battlefield 4 na čínských vyhledávačích, dostane jen hlášku o nezobrazení výsledků "vzhledem k souvisejícím zákonům, nařízením a pravidlům." Oproti tomu na zkratku BF4 se to ještě nevztahuje.

Není moc jasné, proč došlo k zákazu až dlouhé dva měsíce po vydání, může to mít co dočinění s prosincovým multiplayerovým DLC China Rising, který se odehrává ve vnitrozemí Číny. Lokální komentáře tehdy kritizovala hru za diskreditaci jedné země na úkor jiných, což prý má být novým způsobem kulturní penetrace a agrese. Nelíbil se ani příběh, resp. hlavní záporňák v singleplayeru.

About the Author

Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments