If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Indicie okolo The Phantom Pain vedou k Metal Gear Solid 5

Někdo si se všemi pořádně zahrává!

Někdo, možná Hideo Kojima, si asi v noci vystřelil z celého herního průmyslu a musel se u toho náramně bavit, když sledoval ty něvěřícně zírající osobnosti (typu CliffyB/ex-Epic) a novináře (např. šéfredaktora Kotaku), kterak se zoufale snaží vykoumat, o co by asi tak mohlo jít.

Trailer z The Phantom Pain vyvolal na cenách VGA obrovské podzvižení a jak se po půl dni ukazuje, dost možná šlo jen o šikovnou virální kampaň, která si se všemi pohrála jako kočka s myší.

Už jen zvolený název The Phantom Pain. Znamená cítit něco, co se ve skutečnosti neděje. Například pokud přijdete o ruku, máte nadále pocit, že tam pořád je a že se hýbe. Tento výraz se zkrátka používá pro něco, co neexistuje, ale vy si stále myslíte opak.

Studio Moby Dick ve skutečnosti pravděpodobně vůbec neexistuje. Jeho šéf se údajně jmenuje Joakim Mogren, což je nepřekvapivě přesmyčka slova Kojima. A když Kotaku potkalo na noční párty Konami po Video Game Awards výše vyfoceného muže s tričkem The Phantom Pain, prý se zvídavým otázkám jen smál. Jako Švéd on ani jiní přítomní oblečení do tohoto trička ale nepůsobili.

A teď zlatý hřeb spekulací. Fanoušci z NeoGAFu si všimli, že logo The Phnatom Pain obsahuje ještě nějaké podivné čáry těsně nad ním. A hle, podívejte se, co vzniklo dopsáním chybějících čar nad logo - Metal Gear Solid 5. Byl to záměr mystifikátora nebo jde o fantasmagorii fanoušků, kteří vysněný MGS vidí úplně všude?

Tuto verzi vysvětlení podporují i jiné rojící se indicie. Hlavní hrdina z traileru The Phantom Pain vypadá jako poněkud pohublý Snake (kdo by v nemocnici nebyl?), ale zásadně mu není vidět do tváře, což Hollywood dělává v případech, kdy jde o pokračování některé zavedené série.

Nepřátelé z traileru se zase podobají těm z dechberoucího zářijového MGS: Ground Zeroes videa a totéž se dá říct o enginu, jeho nasvícení a texturách. Je to všechno jen náhoda nebo máme opravdu co dočinění s dílem mistra Hideo Kojimy?

Inkriminovaný trailer z The Phantom Pain

Comments