If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

RECENZE inFamous: First Light

Solidní rozšíření nebo jen větší demo?
Menší, ořezanější i levnější verze původní hry. Hraje se stále stejně dobře, ale ničím novým nepřekvapí. Typická hra bez medaile.

Začátkem roku se v nabídce služby PlayStation Plus objevil větší samostatný přídavek ke hře inFamous s podtitulem First Light. Z určitého pohledu se jedná o přímý prequel k původní hře. Zhostíte se v ní role Abigail Walkerové, kterou si možná spíše pamatujete pod přezdívkou Fetch a pro její neonové schopnosti. Začínáte v zajetí D.U.P. a střídavě tedy sledujete jak nucený výcvik, tak vzpomínky na události, které k zajetí vedly. Příběh rozhodně neupoutá. Je poměrně jednoduchý, přímočarý a jak tomu v akcích často bývá, je spíše jen do počtu.

Co se týče hratelnosti, příliš novinek nečekejte. Skoro bych se nebál říci, že hra nic nového nepřináší a spíše vlastnosti původní hry ořezává, až se mi ve výsledku příčí nazývat First Light "rozšířením". Pokud jste již předchozí inFamous: Second Son dohráli, víte naprosto přesně, co vás čeká. Takřka stejné schopnosti, naprosto stejná hratelnost, stejné město a i mise jsou o tom stejném. Což má ale i své kladné stránky. Co si budeme nalhávat, létání městem a souboje jsou sice stejné. Ale to znamená, že stejně zábavné.

Naopak je spíš možné, že budete mnoho obsahu původní hry postrádat. Fetch umí ovládat jen a pouze neony. To je oproti původním čtyřem elementům slušné omezení. Naprostá většina hry se odehrává ve městě z předešlé hry, ale přístupná je jen jedna polovina. Vedlejších misí výrazně ubylo. A na nějaké rozhodování zda chcete být hodní či zlý úplně zapomeňte. Chvílemi jsem si připadal, že nehraji datadisk, ale větší demoverzi.

Abych nezněl jen negativně, i něčeho málo přibylo. V určitých misích se podíváte i do nového prostředí, ale to jen v rámci dané mise, takže si bohužel neokoukaných lokací příliš neužijete. A potom hra obsahuje dva módy. Jednak se můžete věnovat příběhu. Případně se lze, v rámci D.U.P. tréninku, věnovat bitvám ve třech uzavřených arénách a porovnávat své bodové ohodnocení v online žebříčcích se zbytkem světa.

Celkově jsou mé pocity z First Light spíše rozpačité. Hratelnost původní hry zůstala beze změny. Vzhledem k tomu, jak bylo ovládání vyladěné již na začátku roku, tak jsem se u hry stále dobře bavil. Jelikož jde o datadisk, tak bych řekl, že i herní doba je adekvátní a tak akorát. Hlavní příběh a vedlejší úkoly mi ukously dobrých šest hodin. A pokud budete chtít i posbírat všechny neonové koule (ekvivalent úlomků z předchozích her) a pokoušet se o vedlejší cíle v arénách, tak si nějakou tu hodinku či dvě můžete ještě přičíst.

Na druhou stranu se nejedná o nejlevnější přídavek. V době původního vydání koncem loňského léta stál 450 Kč a za ty bych si to hodně rozmyslel. Člověk se u hry sice baví, ale má tak nějak pocit, že když by znovu rozjel Infamous: Second Son, o nic by nepřišel a bavil se lépe. Proto bych od pořízení úplně neodrazoval a za nějaké dvě stovky je First Light fajn jednohubka za zabití části víkendu.

Find out how we conduct our reviews by reading our review policy.

Comments

More Recenze

Latest Articles