If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Infiltrace kláštera v E3 demu Kingdom Come

Představena další lokalita.

Do mnohahodinového vysílání GameSpotu z již skončené výstavy se vecpali i čeští Warhorse Studios, kteří tam poprvé ukázali světu novou pasáž z Kingdom Come: Deliverance (Alza.cz. Zatímco PR manažer vykládá všem dobře známé věci o Kickstarteru či základní premise hry, procházka po další lokalitě začíná od 7:08:49 níže nebo na tomto linku.

E3 demo středověké RPG/simulace se točí kolem kláštera, který nemá daleko tomu z města Sázava (takový klášter prý v ČR ještě stojí, byť je nyní částečně zbořen, a vývojáři ho navštívili při sběru podkladů). Vy máte za úkol ho infiltrovat a najít uvnitř jednoho chlapíka s jizvou na tváři. Je přitom na výběr, jakým způsobem toho docílíte. Třeba převléct se za mnicha a provádět pro něj typické činnosti (několikrát denně se modlit, jíst s ostatními atd.), aby splynul s dalšími a nebyl vyzrazen, protože jinak by vás tam nepustili.

Alternativně se můžete nenápadně (stealthem) vplížit dovnitř za tmy (ale nebudete s dotyčným moci mluvit) nebo zvolit brutální cestu se zabitím všech (má špatný dopad na vaši reputaci). Zahraniční novináři po absolvování prezentace uznali, že právě v této svobodě konání a maximální realističnosti tkví největší deviza hry.

Uvidíte také různé helmy či druhy brnění (zůstávají na něm cákance krve z předešlého souboje), včetně brnění pro koně, které v Kingdom Come určitě nebude coby placené DLC jako ve Skyrimu. Jak známo, brnění a látkové oblečení bude možné použít v několika vrstvách (celkem 16 slotů), přičemž každé je dobré proti jinému typu útoku. Hra bude kalkulovat fyzikální kontakt mezi brněním a zbraní, není to jen nějaká věc v inventáři.

PR manažer Warhorse také připomněl, že megalomanské bitvy, jaké známe z Pána Prstenů či Total War, se v historii neodehrávaly každý víkend, takže v Kingdom Come budou jen takovou třešničkou na dortu. Vydání pro PC/PS4/X1 je stále plánováno na 2017 - níže ještě včerejší obrázky:

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments