If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Infografika s výsledky Bohemia Interactive za 2019

Tržby 1,5 miliardy korun + prodeje DayZ i DLC.

Bohemia Interactive zažila v roce 2019 nejrušnější rok ve své dvacetileté historii co do počtu vydaných projektů. Největší herní vývojář v ČR dokázal v loňském roce celosvětově prodat přes 4,5 milionů kopií svých her a rozšíření (DLC) pro ně, což odpovídalo celkovým prodejům okolo 1,5 miliardy Kč.

„Rok 2019 pro nás znamenal zúročení několika let náročných příprav v podobě vývoje našich her a DLC pro PC i konzole. Díky obětavosti a nasazení všech našich kolegyň a kolegů jsme dokázali vydat v jednom roce tolik titulů, jako nikdy dříve. Právě to se projevilo na vynikajících výsledcích, které nám umožní i v příštích letech pokračovat ve vývoji nových herních zážitků," komentuje výsledky za rok 2019 CEO Bohemia Interactive Marek Španěl.

Hlavním strůjcem úspěchu Bohemia Interactive byla online survival hra DayZ (dayz.com), kterou se v roce 2019 podařilo vydat po PC i ve verzích pro PlayStation 4 a Xbox One. Základní hry se na všech platformách prodalo v roce 2019 1,1 milionů kopií a díky tomuto úspěchu se DayZ včetně DLC může pochlubit více než 5,8 miliony prodaných kusů celkem. Pozitivního přijetí se právě dočkalo i vydání prvního DLC pro DayZ s názvem Livonia, kterého se do této chvíle prodalo 400 tisíc kusů.

Neutuchající popularitou se může pochlubit i vlajková loď Bohemia Interactive, série vojenských simulací Arma s třetím dílem v čele (arma3.com). Svědčí o tom více než 2,6 milionů prodaných kopií Arma 3 a všech placených DLC jenom v roce 2019, díky čemuž se celkový počet prodaných kusů Arma 3 vyšplhal na 5,5 milionů v případě základní hry a na 9,7 milionů kusů v případě placených DLC.

Po roce stráveném v Game Preview programu došlo v roce 2019 k vydání free to play loot 'n' shoot akce Vigor (vigorgame.com) pro Xbox One. Žánrově, stylizací i zasazením do poválečného Norska netradiční hra mezinárodní publikum jednoznačně zaujala, což dokládá počet skoro 4 milionů hráčů, kteří Vigor do těchto dnů vyzkoušeli. Před vydáním free to play verze jich při tom bylo zhruba 700 tisíc. Počet nových zájemců o Vigor navíc neustále stoupá, zejména díky zásobování komunity novým obsahem v rámci sezón, které reagují na přání hráčů.

Dalším titulem, který v roce 2019 opustil brány Early Access fáze, je kreativní platforma Ylands (ylands.com) pro PC a mobilní zařízení, kterou v letošním roce čeká hned několik zásadních updatů. Tvůrci se momentálně soustředí na odladění celkového zážitku a přidání funkcí, které Ylands umožní naplno rozvinout svůj potenciál.

Bohemia Interactive oslavila na konci roku 2019 své dvacáté narozeniny tím nejlepším možným způsobem: úspěšným dokončením a vydáním všech rozpracovaných titulů a vynikajícími prodejními výsledky. Rok 2020 bude v mnoha ohledech převratný nejen pro Bohemia Interactive, ale i pro fanoušky her od této největší české herní společnosti. Čeká je například bližší představení nové technologie Enfusion, která bude hry od Bohemia Interactive pohánět řadu dalších let.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author

Redakce

Contributor

Comments