If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Inovace v PES 2013: Manuální míření a ovládání

Důraz na individuální schopnosti hráčů i fotbalistů.

Fotbaly od Konami u nás příliš nekvetou, když tu nemají distributora. Ale zastínit EA mohou alespoň tak, že právě v den vydání přídavku EURO 2012 ohlásili nový ročník Pro Evolution Socceru, což jistě není náhoda.

V "nejvěrnější rekreaci moderního fotbalu všech dob" se hodlají vrátit ke kořenům a klást důraz na individuální schopnosti - jak virtuálních fotbalistů ve hře, tak hráčů PES 2013. Ti budou mít vůbec poprvé kompletní kontrolu nad střelbou na bránu, nad přihrávkami, nad výkopy či narážečkami. Už žádná automatizace pohybů, pokud o ni nestojíte.

Způsob prvního dotyku s míčem tady má rozhodnout, jak s ním fotbalista naloží v příštích vteřinách. Bránění zase bude ovládání pružněji reagovat a dovolit snazší napadání či zpomalení soupeře. Brankáři dokáží vyhodit do velké dálky, aby okamžitě založili protiútok.

Rychlost běhu s míčem prý byla trochu zpomalena, aby lépe odpovídala opravdovým zápasům. Ale to nebude platit pro hvězdy typu Cristiana Ronalda, které budou ve hře disponovat výjimečnými dovednostmi (Player ID system) a předvádět shodné parádičky jako ve skutečnosti, nebo třeba speciální oslavování vstřelených gólů.

PES 2013 vyjde někdy letos na podzim pro PC, PS3, X360, Wii, 3DS a PSP (VITA překvapivě absentuje).

Oznamovací trailer
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments