If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Instalace Destiny 2 se výrazně zmenší, podobně jako rozšíření Spider-Mana na PS5

Má to ale jeden háček.

SSD disk v nových konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X / S nebude jen o mnohem rychlejším načítání her. Jak víme z dřívějška, pomůže i ve zmenšení velikosti her, protože některá data v nich nebudou zbytečně duplikována 4, čímž si vývojáři na PS4 a X1 pomáhali v loadování.

Dnes tady máme dva důkazy, jak přesně se tato velikost některých her na nextgen strojích sníží.

Předně to je Spider-Man: Miles Morales, který zabere 50 GB v PS5 verzi a 52 GB v PS4 verzi, praví PS Store.

Možná si teď říkáte, že to je zanedbatelný rozdíl, ale chce to mít na vědomí, že PS5 verze obsahuje kvalitnější modely, textury či jiné grafické podklady. Čili pokud by toto vše bylo na PS4, zabralo by to při starém způsobu správy dat z původního Spider-Mana mnohem větší velikost na disku konzole.

Druhým případem je Destiny 2, byť tady to vyloženě nesouvisí jen s PS5 a XSX. Díky nadcházejícímu datadisku Beyond Light se sníží instalace hry o úctyhodných 30 až 40 procent.

Když nyní vlastníte i datadisk Shadowkeep, hra vám ukousne 120 GB na PS4, 111 GB na Xbox One a 95 GB na PC. Ale po listopadovém rozšíření se vše zmenší jen na 59 GB až 71 GB, což je určitě příjemné.

V příspěvku na Bungie.net vysvětlil David Aldridge, že této redukce dosáhli díky odstranění nevyužitého či nahrazeného obsahu ze hry, optimalizaci instalace či přesunu některých dat na Destiny Content Vault. Celý tento krok by měl pomoci i v příštích letech, aby měli velikost instalace mnohem lépe pod kontrolou, až do hry přinesou další věci.

Jediným problémem této vychytávky je, že všichni hráči si budou muset znovu stáhnout celou hru. "Chápeme, že na pomalejším či počítaném internetovém připojení to může být peklo a omlouváme se za to," řekli autoři Destiny 2. S preloadem počítají na 9. listopad, miniálně s desetihodinovým náskokem, než bude možné do Beyond Light vstoupit.

Podobně uvažují také ve studiu Digital Extremes, kteří před časem oznámili, že z instalace Warframe uvolní aspoň 15 GB.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments