If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

IO: Aféra s Kane and Lynch nás poškodila

IO Interactive o vyhazovu šéfa Gamespotu.

Pamatujete si ještě na jednu tři roky starou aféru, kdy byl šéfeditor Gamespotu, věhlasný Jeff Gerstmann, vyhozen provozovatelskou společností CNET kvůli hanlivé recenzi na první Kane & Lynch?

Ta aféra se vlastně vzhledem k počtu možných vysvětlení, spekulacích o novém majiteli, o utnuté budoucí inzerci Eidosu, atd., nikdy zcela nevyřešila. Ale čerstvě se k ní vyjádřili Carsten Lund a Hakan Abrak z IO Interactive, tedy týmu, který za prvním Kane & Lynch stál.

"O [aféře přezdívané] Gerstmanngate opravdu nic nevíme, jen to málo, co jsme si přečetli jako vy," tvrdí tvůrci a nepřímo tak potvrzují, že veškeré tlaky šly ze strany vydavatele Eidosu, nikoliv přímo od autorů. "Jako vývojáři jsme to pozorovali z ústraní a bylo to smutné. Vážně se nám to vůbec nelíbilo, ale nic jsme s tím nemohli udělat."

Abrak k tomu dodává: "Celá ta aféra s Gerstmannem se tak trochu vymkla z ruky. Nakonce to dopadlo tak, že naší hru zkrizitovala i spousta lidí, kteří ji vůbec nehráli, jen je rozlítily ty věci kolem vyhazovu Gerstmanna," myslí si.

Tvůrci se tedy cítí poškození, ale jak sami reflektují nízká hodnocení první hry? "Snažili jsme se naslouchat konstruktivním kritikám. Připusťme si, že jsme některé herní mechanismy úplně nevyladili, OK? To říkám zcela upřímně. Tentokrát jsme si [s Kane & Lynch 2] dali záležet na tom, abychom tuhle chybu neopakovali."

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Kane & Lynch 2: Dog Days

PS3, Xbox 360, PC

Kane & Lynch: Dead Men

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author

Agarwel Idiriz

Contributor

Comments