If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak a kolik serverů PSN nabourali hackeři?

Popis hacku z dopisu Sony obchodním partnerům.

Když někdo říkal, že Sony nezvládá krizovou komunikaci, nejspíš měl pravdu. Americké pobočce Eurogameru se nyní dostal do rukou interní dopis Sony adresovaný jejím obchodním partnerům (prý první komunikace k vydavatelům na toto téma), kteří ho obdrželi až tento týden, čili dlouhé tři týdny po vypuknutí kauzy.

Kdo čekal nějakou nabídku kompenzace pro third-party výrobce za ušlý zisk vinou Sony, ten by se mýlil - nic takového v tomto interním dopise není. Zato však vůbec poprvé odkryl oficiální podrobnosti o tom, jak přesně k nabourání PlayStation Network vlastně došlo.

Nejprve si Sony všimla, že 19. dubna se několik jejích serverů pro PSN samovolně a neplánovaně restartovalo. "To mobilizovalo větší interní tým, který spatřil důkazy o napadení čtyř serverů a možná i šesti dalších," popisuje interní dopis. V ten moment přišlo rozhodnutí vedení okamžitě vypnout všechny služby.

"Forenzní týmy pak zjistily, že útočníci využili velice sotisfikovaných a agresivních technik k obdržení neautorizovaného přístupu na servery. Kromě toho skryli svou přítomnost před administrátory serverů, nastavili si maximální práva a smazali všechny logy, aby schovali rozsah své aktivity na síti Sony," zakončil Rob Dyer, viceprezident Sony pro vztahy s vydavateli, své poutavé vyprávění o průběhu nabourání PSN, které se oproti průběhu hacknutí čehokoli jiného prakticky v ničem nelišilo.

V jeho závěru také potvrdil, že spolupracují s FBI na vyšetřování celého případu. "Všichni víte, jak rozšířený je v současnosti problém cyberzločinců. Ačkoli žádný společnost vůči tomu není imunní, jsme si jisti tím, že do budoucna budou zákaznická data ochráněna tím nejlepším momentálně dostupným způsobem."

Kompletní dopis je k přečtení na IndustryGamers, předešlý vývoj kauzy sledoval v přímém přenosu. Interní vývojáři PSN už prý k zrestartované službě nyní mají přístup, takže opětovné spuštění pro veřejnost asi není daleko.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments