If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak daleko je datadisk ke StarCraftu 2?

Příběh hotov, design misí ještě nezačal.

Ve stejném rozhovoru, ze kterého vzešly nové informace o filmu WarCraft (informovali jsme zde), jsme se dozvěděli i aktuální stav datadisku pro StarCraft 2. Již od předloňského BlizzConu víme, že StarCraft 2 bude mít hlavní hru s Terranskou kampaní a dva velké samostatné “datadisky”. Jako první bude na řadě Heart of the Swarm, který se bude točit kolem Zergů.

Aktuálně to vypadá tak, že nad prvním datadiskem se v Blizzardu již horlivě debatuje a probíhají časté porady. Vývojáři vědí, jaký bude příběh - kde začne, jak skončí a také jsou známy všechny hlavní a většina vedlejších postav.

Design misí zatím ale ještě neprobíhá - všichni designéři pilně dokončují první StarCraft 2: Wings of Liberty, který by měl vyjít někdy ke konci léta tohoto roku. Jakmile se dokončí Wings of Liberty, vývojáři se hromadně přesunou na tvorbu Heart of the Swarm.

V souasné době tedy probíhají porady především na téma příběhu, námětů, řeší se filmečky a podobné věci. Velkou výzvou pro tým bude vyprávění příběhu. Zatímco ve Wings of Liberty se vypráví příběh poměrně tradiční cestou - skrze oči člověka, v Heart of the Swarm to bude skrze “mimozemskou příšeru” Kerrigan. Nejde jen o ni, ale o celé Zergy - vývojáři prý intenzivně přemýšlí, jak udělat ošklivé a hrůzu nahánějící mimozemské příšery tak, aby s nimi hráči v průběhu kampaně sympatizovali. Jak jim vnutknout osobnosti? S tímto problémem se potýká především šéf kreativního vývoje, Chris Metzen, společně se svým týmem.

Drtivá většina kampaně v Heart of the Swarm bude stát na samotné Kerrigan, což je hybrid mezi člověkem a Zergem. Ona je prý tak nějak srdcem příběhu, tudíž bude všechna pozornost svedena především na ni. Stále je to ale všechno v přípravné fázi a vývoj zatím neprobíhá.

Dříve Blizzard tvrdil, že mezi jednotlivými datadisky (po HotS přijde ještě Legacy of the Void, zaměřený na Protossy) by měl být rozestup minimálně roku. Nedávno ale promluvil hlavní producent, Chris Sigaty, a řekl, že to bude přibližně 18 měsíců, než se dočkáme Heart of the Swarm. Nikoho by zřejmě nepřekvapilo, kdyby Blizzardu trval první datadisk dva roky. Do kůže Kerrigan bychom se tedy mohli teoreticky ponořit již příští rok, ovšem reálnější vidina je rok 2012.

Comments