If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak dlouhý bude STALKER 2 a co trvání exkluzivity Xboxu

Pár výroků z Kyjeva i z dokumentů.

Zakhar Bocharov, PR manažer studia GSC Game World se vyjádřil k pár tématům ohledně STALKER 2.

Ohledně jeho trvanlivosti řekl, že můžete strávit stovky hodin, pokud budete prozkomávat prostředí a vedlejší úkoly.

I když se budete držet jen hlavního úkolu, bude to prý stále velmi dlouhá hra, ujistil pro GamingBolt.

Tamtéž se nechal slyšet, že rozběhnout hru na starých konzolích je úplně nemyslitelné, takže na verzi pro PlayStation 4 a Xbox One prostě musíme zapomenout. Tvůrci to vysvětlili, že se nechtějí nechat omezovat old-gen verzemi a že z toho chtějí mít nextgen titul.

Oficiální stanovisko je zatím takové, že se připravuje jen STALKER 2 pro Xbox Series a PC, zatímco verze pro PS5 "není v plánu".

Nedávno uniklé dokumenty však vyzradily, že náskok má mít konzole od Microsoftu jen po dobu tří měsíců, což by zase nikoho tak extra netrápilo.

To, že byly ty dokumenty z loňského léta pravé, se potvrdilo vzápětí, když bylo potvrzeno snížení podílu Microsoftu z tržeb na jeho obchodě a věnování více procent výrobci.

Čili patrně to bude tak, že po čtvrt roce už nic nebude bránit vypustit hru také na PlayStation 5, ale otázkou je, kolik lidí ji tam ještě bude chtít, když jinde bude coby exkluzivita součástí předplatného Game Pass. Mluvilo se o cílení STALKER 2 na čtvrté čtvrtletí 2021, ale nikdo by se asi nedivil, pokud by došlo ke zpoždění.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments