If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak dopadlo Aliens: Colonial Marines v zahraničních recenzích?

Špatně, hodně špatně.

Naší recenzi na očekávané Aliens: Colonial Marines jste si už nejspíš přečetli, ale co si o tomto velkém titulu od Sega myslí zahraniční herní média? Není to moc hezký pohled.

Na Metacritic má hra v současnosti průměrné hodnocení 45/100, což na tak očekávaný titul od Gearboxu opravdu není mnoho. A některé recenze jsou opravdu přísné.

V britském Eurogameru dostali Alieni přísné hodnocení 3/10. "I kdyby ta hra byla doladěna do akceptovatelného AAA standardu pro rok 2013, Colonial Marines by stále byli generickou hrou, která se vyznačuje pouze svou značkou." GameSpot udělil hře známku 4,5/10 a píší, že Colonial Marines ani nedokážou vytěžit to, co je na sérii Aliens to nejlepší. A už vůbec nedokáží vytěžit, co je nejlepší na střílečkách.

Destructoid, který dal Aliens: MC známku 2,5/10, hru přímo označují jako "neštěstí". "Každá známka kvality je ihned pohlcena chybami, špatným designem a množstvím dalších problémů." Také Polygon je přísný. Hru ohodnotil známkou 3/10 a píší, že "Aliens: MC se hraje jako budgetový titul ze začátku éry této generace konzolí".

Existují ale periodika a servery, kteří nejsou z Aliens: Colonial Marines tak úplně zklamaní. Například britský Guardian udělil hře nečekaně vysokou známku 4/5. "Není to perfektní hra a vizuální stránka ji drží dost zpátky, ale Colonial Marines je prostě zábava hrát." Poměrně spokojení jsou také v Official Playstation Magazine, kde píší, že je Aliens: CM "hratelná a občas i atmosférická hra, ale nikdy není výjimečná". Server CVG dal hře také 6/10 a píší, že nad vodou drží titul zejména multiplayer.

Mezitím se objevila také informace, že sám Gearbox vlastně na Aliens: Colonial Marines příliš nepracoval a na starosti měli zejména multiplayer, který si recenzenti pochvalují jako nejlepší část hry. Většina hry byla podle všeho outsourcována do studia TimeGate Studios, kteří vytvořili Section 8: Prejudice a několik přídavků do FEAR. O tom už ostatně psal zhruba před rokem na jednom fóru bývalý zaměstnanec Gearboxu, který říkal, že nemají lidé od Aliens: MC příliš očekávat, a že půjde maximálně tak o průměrný titul.

Šéf Gearboxu Randy Pitchford ale už dříve v rozhovoru pro Gamasutru říkal, že 80 procent hry dělají přímo u nich. Spoluúčast TimeGate potvrdil včera serveru IGN v rozhovoru, ale nadále tvrdil, že vytvořili pouze 20 až 25 procent hry.

Comments