If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak dopadly recenze Frostpunk?

Nečekaně nadšeně.

Tuhle hru neprovází nějaká velká masírka, ale pochází od oceňovaných tvůrců This War of Mine, takže se pojďme podívat, jak dopadly první recenze Frostpunk (Alza.cz) ve světě. Padají v nich totiž velmi vysoké známky.

PCGamer dal 89 procent se slovy, že po pár hodinách hraní vám přijdou tornáda a tsunami v Cities: Skylines jako úplná brnkačka. Toto je prý nefalšovaný krizový simulátor, přičemž krize neskončí do doby, než ho dohrajete. Pokud jsou zde vaši obyvatelé nespokojeni, vyženou vás z vašeho vlastního města pryč a zemřete smutně osamoceni. Jiným průšvihem může být, pokud všichni lidé vaše město opustí, čemuž ale bude předcházet několikadenní přesvědčování k masovému odchodu. Hrát Frostpunk je prý obtížné, protože vás neustále něčím stresuje i před vás staví až někdy nemyslitelné volby.

TWinfinite s 4,5/5 říká, že jde o výjimečně vyladěnou městskou strategii, která ke klasickým základním kořenům žánru přidává smysluplné inovace. Navzdory složitému počátečnímu učení hry vás prý chytne a nepustí, protože budete lační po adrenalinu, kterým vás pořád zásobuje.

StrategyGamer udělil maximální hodnocení 5/5. Jeho recenzent se nejprve bál, zda toho hra dokáže nabídnout dostatečně pro zabavení, ale prý se šeredně pletl. Každá volba se tady prý počítá a hned v úvodních dvou hodinách to je jízda na horské dráze emocí. Úspěch zde má být vysoce uspokojující, když jste se prý nikdy tolik nestarali o lidi, která vedete, než v této hře. Nicméně úplně perfektní prý není, protože občas dokáže frustrovat, když máte pocit, že některé scénáře snad ani nejde splnit a opakované pokusy vedou k šílenství.

RockPaperShotgun nazval Frostpunk jednou z nejvíce intenzivních stavitelských survival her na PC, nicméně ho zklamalo, že když se tu klade takový důraz na spravedlnost a morálku, nechal recenzenta chladného. V určitý moment hry prý potřebujete, aby vaši lidé umírali, což docílíte jednoduše vypnutím topením v jejich domovech a pak jen sledujete, jak raketovým tempem přibývá nemocí, ačkoli autor článku je prý vnímal jen jako čísla, aniž by k nim měl nějaký bližší vztah.

Pochvalný je i verdikt od kolegů z italského Eurogameru, který dal 9/10.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments