If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak funguje multiplayer v adventurním Batmanovi?

Novinka Crowd Play.

Telltale Games bývá vyčítáno, že jejich adventurní série jsou jedna jako druhá, bez špetku rozdílu či inovace. I proto v brzkém Batmanovi (2. srpna) přinesou funkci, která u tohoto žánru mnohé překvapí a ještě donedávna byste si asi ťukali na čelo, že něco takového není možné.

Jedná se multiplayerovou vlastnost nazvanou Crowd Play. S ní se může skupina hráčů hromadně rozhodovat ve vybraných momentech hry, oznámil výrobce na Comic-Conu.

Funguje to přesně takhle: hostitel má internetovou adresu (URL), kterou dá přátelům, ti se na ní přihlásí a vstoupí tak do dané hry. Pak si můžete zvolit ze dvou režimů Crowd Play.

Buď má hrající hostitel pouze statistický přehled v procentech, jak by se jeho přátelé rozhodnuli v jednotlivých herních situacích, ale ve skutečnosti nehrají a jsou pouhými sledujícími jeho hraní (jen mohou nechat palec nahoru či dolu, coby vyjádření názoru na volbu hostitele).

Druhá možnost je zajímavější, protože přátelé už reálně mohou hlasovat, jak by si přáli další vývoj hry, a ta se pak řídí a odvíjí dál hlasem této většiny, nikoli dle přání hostitele.

Telltale uvedli, že tímto krokem chtěli zabudovat do hry hlas publika. Radit či ovlivňovat takto bude moci od 2 do 2000 lidí naráz. Bohužel, kvůli nějakým technickým potížím se zatím Crowd Play nebude streamovat v reálném čase (snad až v příštích sériích z dílny této firmy), takže se spíš nyní hodí pro domácí gaučové hraní či menší skupinky na srazech.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments