If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Take-Two mají propustit 20% lidí

Zasáhne i vývojáře Mafie 2?

Podle dnešních nepotvrzených zpráv britského MCV se Take-Two Interactive chystá propustit až čtyři sta zaměstnanců, čili 20% svého personálu po celém světě.

Samotná firma uvedla, že již začala s interní restrukturalizací firmy. Avšak zdůraznila, že redukce se nebudou týkat vývojářských studií.

Pokud tomu budeme věřit, tak samotní tvůrci her z Rockstar Games, Irrational Games, Firaxis, či z domácího 2K Czech (Mafia II), mohou zůstat v klidu. Propouštění a změny se mají týkat jen korporátních oddělení 2K, tedy manažerů z jejich divizí Sales, Marketing a podobně.

Vzhledem k nedávné šarádě v představenstvu firmy lze za tímto krokem číst samozřejmě snahu o co největší úspory, kterých lze u zaměstnavatele zhruba dvou tisíc vývojářů samozřejmě nejsnáze dosáhnout právě rozvázáním pracovních poměrů.

Po oznámení nelibých výsledků za fiskální rok 2009 již firma stihla odprodat svoji americkou distribuční pobočku Jack of All Games.

Minulý týden se také znovu vyrojily spekulace o tom, že nedávné kroky předního investora Icahna mají ve výsledku směřovat opět ke snaze prodat Take-Two pod křídla EA. Což ostatně nepřímo předpokládá i prognóza finančního webu Motley Fool.

Tagged With

Comments