If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak s třetí řadou řešit, když jste nehráli minulé Walking Dead?

Příběhový generátor i přenos savů.

Tohlle je přesně důvod, proč lidé adventury od Telltale milují. Ano, řeč je o větvení příběhu a skutečném dopadu vašich rozhodnutí na příběh.

Jenže jak si poradit, když byste s The Walking Dead s brzkým příchodem třetí série (trailer) rádi začali, ale nehráli jste předešlé dvě řady? Výrobce pro vás přichystal hned několik elegantních řešení.

Buď můžete začít nový příběh, pokud si nevybavujete předešlý vývoj či nemáte se sérií žádné zkušenosti. Třetí řada tak začne s Clementine, která ztratila vše z dřívějška a zůstala sama s AJ.

Pro pokračování vašeho příběhu ze Season One a Season Two existují dvě možnosti: buď využijete ve hře zabudovaný Story Generator. Ten vám položí několik otázek, abyste si vytvořili historii Clementine. Na základě toho pak budete mít jednu ze 42 (!) startovních pozic, které v sobě mají jak zakončení z minule, tak vztahy s ostatními postavami a styl vašeho hraní.

Tvůrci říkají, že tenhle generátor pro ně byl oříškem, když do něj využili horu dat z dosavadní série a také nějaké vědecké postupy.

Alternativně můžete zužitkovat vaši uloženou pozici z druhé řady Walking Dead. Protože od ní uplynula docela dlouhá doba, je možné, že už nemáte původní konzoli či mobil. Avšak nevadí, lze si vytvořit tzv. Telltale účet, zapnout savy do cloudu, nahrát tam ze starého zařízení svůj postup, a pak to samé učinit z nového zařízení, kde hodláte hrát třetí řadu, a stáhnout si svůj save. Tohle funguje nejen mezi PS3 a PS4, ale mezi jakýmkoli zařízením, což nebývá standardem.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments