If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak ovlivní Dragon Age 2 save z jedničky?

Podepíše se na herním světě.

Kolem Dragon Age 2 panuje nejedna nejasnost. Už třeba kvůli předváděčce na gamescomu, která mohla snadno zmást širokou veřejnost tím, že EA nechali každého, kdo vystál frontu na stánku, zahrát na X360 rubací pasáž ala God of War. Aniž by k tomu ale kdokoli dodal nezbytné vysvětlení, že šlo jen o vzpomínky a že samotná hra bude trochu jiným žánrem (viz naše dojmy).

Otázky vyvolalo i částečné pojetí hry jako vyprávění nové hratelné postavy jménem Hawke, což - při správném předpokladu provázání dílů jako v sérii Mass Effect - mohlo zkomplikovat importování hrdinů z prvního dílu Dragon Age. Hlavní designér Mike Laidlaw z BioWare proto v rozhovoru pro NowGamer objasnil, jak tohle bude fungovat:

"Dragon Age jsme vždycky vnímali jako sérii, která je o více než jedné postavě. Pojednává hlavně o historii herního světa. Takže jsme to uchopili tak, že když importujete uloženou pozici z jedničky, spíš tím přenesete do Dragon Age 2 aktuální stav herního světa," vysvětlil.

Na dvojce se pak podepíše, jaká rozhodnutí jste minule jako Warden učinili a jakým člověkem jste byli. Chcete příklady? Kdo zrovna vládne království Ferelden, co se stalo s trpaslíky nebo kdo spravuje podzemní oblast Orzammar. I to v DA2 můžete ovlivnit importováním vašeho savu z prvního dílu, takže zálohujte, zálohujte a ještě jednou zálohujte, ať jste v březnu připraveni.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles