If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak se bude hrát na Apple iPad?

Nové způsoby interakce ve FPS Nova.

Od včerejška se nemluví o ničem jiném než o iPadu, novém víceúčelovém tabletu od Apple (fotky, video, spekulace). Jak by se po jeho uvedení mohlo změnit hraní na podobných handheldech, až bude v USA za 2-3 měsíce uveden (za cenu 499-829 dolarů podle kapacity a vybavenosti 3G)?

Nejvíce pozornosti na konferenci Apple sklidila sci-fi first-person střílečka Nova, která už existuje na iPhone a stojí 7 amerických dolarů. "Její konverze pro iPad bude lépe ovladatelná díky větší, devítipalcové obrazovce tabletu. Míra interakce s herním světem ještě nikdy nebyla taková," zdůraznil zástupce tvůrčí firmy Gameloft.

Potažením prstu po dotykovém displeji se dají přesouvat zbraně z inventáře nebo zvětšit mapa. Dvěma prsty zeshora nahoru hodíte granát. Otočením třemi prsty vedle sebe zase otevřete kruhovým mechanismem na zamčených dveřích. A novým zaměřovacím systémem zacílíte trio nepřátel v zapauzovaném režimu, protože jinak byste asi přesilu nestačili "obsloužit".

Vše toto a vyšší rozlišení grafiky prý designérům dovolí připravit zábavnější hru. Nova pro iPad vyjde koncem letošního roku. Komentovanou prezentaci si pusťte tady, a hraní původní iPhone verze na novém iPadu zase tady.

Gameloft měl na přípravu této vylepšené verze hry pouhé dva týdny. Další předvedenou hrou byly závody sněžných skútrů X Game SnoCross, ale šlo pouze o základní iPhone verzi. Zřejmě jen coby důkaz o plynulém běhu na iPadu, při zachování tradičního ovládání nakláněním přístroje do stran. To samé platí pro Need for Speed Shift od EA, zachyceném v reportáži televizní stanice MSNBC.

Tagged With

Comments