If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak se zatím prodává DOOM v ČR?

+ odpočítávání do výprodeje nesehnatelné sběratelky.

V posledních dnech se nemluví o ničem jiném než o DOOM (viz i naše sobotní dojmy), takže nás zajímalo, jestli se to nějak zásadněji projevilo na jeho odbytu na domácím trhu, nebo zda pouze rozvířil diskuse.

Zeptali jsme se proto domácího distributora Cenega Czech i našeho partnerského obchodu Alza.cz, jak je na tom nová hra Bethesdy a id Software v prodejích pár dnů po páteční premiéře:

"Zatím to vypadá velmi dobře! Trošku jsme s DOOM zariskovali a vzali opravdu velké množství kusů, ale třeba u PC verze už nemáme na skladě nic," svěřil se marketingový šéf vydavatele Chalid Himmat.

Přesná čísla pochopitelně prozradit nemohl, jisté je pouze to, že je hra žádanější než dva roky starý podobný Wolfenstein. Přesto jsme to zkusili ještě u Alza.cz, která nám ústy produktového manažera na stejný dotaz odpověděla následovně:

"DOOM se zatím prodává nadprůměrně. Největší zájem je o PC verzi, což odráží kořeny této série na počítačích, a s odstupem následují verze pro PlayStation 4 a pak verze pro Xbox One."

Alza.cz, která má z těch větších obchodů jednu z nejnižších cen (1099 Kč), také před okamžikem spustila odpočítávání do jejího výprodeje jinde už nesehnatelných sběratelských edic DOOM s luxusní figurkou Revenanta (rozbalování). Vypukne zítra, 17. května, přesně v 10:00, k dispozici je velmi omezený počet kusů.

Comments