If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Grand Theft Auto 5 už je v ČR a na Slovensku na 35 tisíci kusech

Nárůst o 15 tisíc oproti stavu za první týden.

Doposud se mělo za to, že dobře se u nás může prodávat pouze hra na PC. Grand Theft Auto 5 dokázalo, že tomu tak ani trošku nemusí být. Ačkoli dříve měly u nás obrovské úspěchy PC hry jako Mafia 2, Skyrim nebo Diablo 3, podle údajů distribuční společnosti Cenega se v ČR a SR do konce minulého týdne prodalo 35 tisíc kusů hry.

"O hře Grand Theft Auto V se mluví jako o nejlepší hře roku, nejlepší hře této generace konzolí či dokonce posledních deseti let! Asi něco na tom bude, když se jenom v ČR a SR do konce minulého týdne prodalo úžasných 35 000 kusů!" píše Cenega na svém Facebooku.

Nejinak velký úspěch má hra i v zahraničí a například ve Velké Británii už počty prodaných kopií Grand Theft Auto 5 předběhl celkový celoživotní počet prodaných kopií Black Ops 2, FIFA nebo Skyrimu, který měl v Anglii obrovský úspěch.

Jediná hra, kterou se Grand Theft Auto 5 zatím v Británii nepodařilo pokořit, je držák Call of Duty: Modern Warfare 2.

Už dříve jsme se dozvěděli, že GTA 5 bylo první hrou, která dosáhla na miliardu dolarů za prodané kusy. Zvládli to za pouhé tři dny, zatímco dosavadnímu rekordmanovi v rychlých prodejích, Modern Warfare 3, to trvalo dlouhých čtrnáct dní.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Grand Theft Auto V

Video Game

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments