Skip to main content

Jak se českému mainstreamu líbí 3DS?

První test mají Hospodářské noviny.

Jedna z vůbec prvních recenzích Nintendo 3DS se objevila na serveru iHned.cz. Co si o tomto herním zařízení myslí české mainstreamové médium?

Nejprve se pozastavují nad velikostí. 3DS je "dvakrát až třikrát tak tlusté a dvakrát tak těžké [než chytré mobilní telefony], váží skoro čtvrt kila". Co si ale hodně pochvalují, to je možnost hrát 3D hry bez nutnosti brýlí. "Kapesní hračka Nintendo 3DS ukazuje, že brýle nejsou nutné. Iluzi prostoru lze vytvořit i jinou technologií, než je přepínání obrazu pro každé oko zvlášť aktivními nebo pasivními brýlemi. Stačí použít speciální filtr před obrazovku." Ale i to má nevýhody. "Pro vytvoření iluze prostoru musíte na displej koukat z konkrétního úhlu a vzdálenosti. Pokud pohnete hlavou, iluze se ztratí a obraz bude rozmazaný."

"Obraz je ostřejší, i přes relativně nízké rozlišení, a 3D efekt je výrazný. Funguje zejména hloubka obrazu. Vystupování předmětů z obrazovky ven je sporadické. Už po deseti dvaceti minutách si budete muset trochu odpočinout a 3D efekt vypnout. Dokud ale oči drží, je efekt opravdu působivý a v některých hrách má navíc skutečný smysl," píše se v textu.

Jen velice krátce se text zmiňuje k výdrži baterie. "Dobrou zprávou je, že do Nintenda 3DS je možné vložit i hry pro starší Nintendo DS. kritiku si naopak zaslouží výdrž baterie. S aktivovaným 3D režimem se při hraní dostanete jen na necelé čtyři hodiny provozu."

Svůj test zveřejnil také server Blesk.cz a v podstatě se shoduje s tou z iHned. "Je potřeba dění na displeji sledovat ze správné vzdálenosti a především úhlu. Někdy stačí malé otočení Nintendem 3DS a prostorový efekt je pryč." Nesouhlasí ale s tím, že by z 3DS bolely oči. "Na internetu se objevily názory a domněnky odborníků i laiků, že z hraní na Nintendu 3DS mohou bolet oči, nebo dokonce může dojít k poškození zraku. Blesk hrál na konzoli tři dny několik hodin a z hraní oči rozhodně nebolí."

Read this next