If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PS3 Slim trhá rekordy v prodejnosti

Enormní zájem v Japonsku a Velké Británii.

Nově příchozí verze konzole PS3 zaznamenala v Japonsku velký zájem herní veřejnosti. V prvních třech dnech na trhu se totiž mělo prodat na 150,000 kusů, čímž byl překonán dřívější start původní PS3, která tu v listopadu 2006 prodala pouze 88,000 kusů. Ovšem tehdy byly hodně limitované zásoby.

PS3 se tak v týdnu končícím 6. září skutečně dramaticky zvedla, neboť v předchozím sedmidenní se v Japonsku dostala na úplný chvost hardwarové hitparády, když se prodalo pouhých tisíc kusů. Jakkoliv bylo uvedené zjevně zapříčiněno čekáním potenciálních zájemců na příchod PS3 Slim. Lze tedy očekávat, že v počítání týdne končícího 6. září se PS3 pro změnu vyhoupne do čela, stejně jako tomu je aktuálně v UK.

Ve Velké Británii je totiž poptávka po PS3 Slim také enormní, konzole tu porazila veškerou konkurenci (vč. handheldů) a to poměrem zhruba 3:1 k vybrané herní platformě. Nová PS3 přitom zaznamenala cca 11 x vyšší prodejní čísla - oproti předchozímu týdnu, čímž se vůbec poprvé v tomhle regionu stala vůbec nejžádanější konzolí. Zmíněná skutečnost se podepsala i na 17% navýšení zájmu o PS3 hry, nicméně tahle statistika řadí PS3 software v UK až na třetí místo - za X360 a Wii.

PS3 Slim, se 120GB harddiskem, je samozřejmě dostupná také v Čechách, za 7490 Kč. Stali jste se už jejím hrdým majitelem a pokud ano, jste s touhle investicí spokojení?

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles