If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak to bude s přenosem uložených pozic na nextgen?

U některých her to zamrzí, u jiných to jde jen v mulťáku.

Jak technicky proběhne přechod z old-gen verze na next-gen verzi už víme a hráči díky tomu mohou ušetřit. Ale jak to bude s uloženými pozicemi a postupem ve hře, přenese se i ten?

Tuhle zvědavou otázku položilo Kotaku výrobcům hlavních podzimních her, které budou mít později i verze pro pro PlayStation 4 a Xbox One, a odpověď nebyla vždy uspokojivá.

Jedinými dvěma hrami, v nichž si můžete přenést postup z old-genu na next-gen, jsou Call of Duty: Ghosts a Battlefield 4. Avšak pouze v multiplayeru (statistiky, postavu atd.), nikoli v singleplayerové kampani, tu musíte na nových konzolích začít hrát odznovu, což vzhledem k jejich předpokládané délce nejspíš nebude potíž.

Horší je, že rozehranou kampaň si ze starých platforem nevezmete s sebou ani v rozsáhlém otevřeném světě Assassins Creed 4, potvrdil Kotaku zástupce UbiSoftu, který pak už raději mlčel, jak to bude s online hraním. Jelikož ale tuto akci nehraje v mulťáku tolik lidí jako ty dvě výše, nedá se čekat, že by někdo ztrácel čas řešením této otázky.

U transferů mezi verzemi Watch Dogs si zatím vývojáři nejsou jisti. Teoreticky by to snad nebyl problém, když existuje i tabletová aplikace s přístupem k datům z hlavní hry, ale zrovna u této hry to nikoho zvlášť pálit nemusí, jelikož vyjde pro všechny platformy prakticky současně a zájemci si tedy nejspíš rovnou koupí lepší verzi pro PS4/Xbox One, namísto té pro staré konzole, a začnou hrát přímo v ní.

Včerejší seznamka s vedlejšími postavami AC4

Comments