If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak to je s prací J.K. Rowlingové na nové hře dle Harry Pottera?

+ tiskovka od českého distributora.

Hned kolem půlnoci ze středy na čtvrtek jste se dočetli všechny základní informace o Hogwarts Legacy.

Toto akční RPG, které se odehrává 100 let před událostmi z Harry Pottera, se samozřejmě ihned stalo hodně diskutovaným, zejména kvůli posledním aktivitám kontroverzní spisovatelky.

Warner Bros se k tomu v oficiálním FAQ na homepage vyjádřili následovně, aby uklidnili křiklouny na sociálních sítích, kteří vyhrozžovali nezakoupením si hry spojené s někým jako tato spisovatelka. Jiní zase naopak prohlašovali, že rádi podpoří vývojáře, kteří s kauzami nemají nic společného.

"J.K. Rowlingová není přímo zapojena do tvorby hry. Nicméně její výjimečný styl psaní byl základem všech projektů z tohoto kouzelnického světa. Nejedná se o nový příběh od Rowlingové."

Čili podobná formulace, jaká se vyskytla před časem u mobilní hry Hogwarts Mystery, u ní se ještě pouze dodalo, že Rowlingová svěřila design a tvorbu her divizi Portkey Games pod WB Games. Ti jinak odmítli odpovědět, jestli má Rowlingová z těchto her nějaká procenta ze zisku.

Níže ještě citujeme v původním znění oficiální tiskovku od Cenega Czech, která Hogwarts Legacy uvede na náš trh někdy v příštím roce:

"Hogwarts Legacy je hrou s otevřeným světem pro jednoho hráče - akční RPG, které se odehrává v kouzelnickém světě z 19. století. Hráči tak zažijí život studenta na Bradavické škole čar a kouzel jako nikdy předtím. Vydají se na nebezpečnou cestu, aby odhalili skrytou pravdu o kouzelnickém světě. Hogwards Legacy vyvinutý společností Avalanche a publikovaný Warner Bros. Games pod značkou Potkey Games, vyjde v roce 2021 pro PlayStation 5, PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One konzole, a PC.

Hogwarts Legacy je plné strhující magie, díky níž se hráči dostanou do středu jejich dobrodružství a stanou se kouzelnicí nebo kouzelníkem, kterého si vyberou. Budou rozvíjet schopnosti své postavy, ovládat mocná kouzla, zdokonalovat bojové dovednosti a vybírat společníky, kteří jim pomohou čelit smrtícím nepřátelům. Hráči se také setkají s misemi, které budou vyžadovat obtížná rozhodnutí a určovat, za čím stojí.

Hogwarts Legacy dává hráčům kontrolu nad jejich vlastními zkušenostmi s RPG hrou, na rozdíl od čehokoliv jiného v kouzelnickém světě, který bude i nadále budovat zájem fanoušků, řekl David Haddad, prezident Warner Bros. Games.

Avalanche probudila k životu tento bohatý a hluboký svět, plný akční magie a tajemného příběhu, který má zaujmout fanoušky a hráče. Je mi ctí pracovat na tak úžasné frenšíze, tým se věnuje zachycení autentického zážitku z kouzelnického světa, který si fanoušci Harryho Pottera i RPG užijí, řekl John Blackburn, generální ředitel Studia Avalanche.

Hogwarts Legacy je tak zvláštní, protože umožňuje hráčům ponořit se do příběhu, který je plný složitých postav a samozřejmě magie. Od začátku příběhu hráči rozvíjejí své magické schopnosti ovládáním kouzel, vařením lektvarů a krocení fantastických zvířat. Po cestě odhalí rozsáhlý svět, plný nebezpečí z dávno zapomenuté minulosti kouzelnického světa a neobvyklou schopnost, kterou mají jen oni. Cesta otevřeným světem zavede hráče do nových, ale i známých kouzelnických lokalit včetně Zakázaného lesa a Prasinek."

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments