If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak v Británii hry předčily filmy

Ohlédnutí za končícím rokem 2009.

Podle vyjádření britského deníku The Daily Telegraph bylo letos ve Velké Británii mnohem více peněz investováno do nákupu her, než do filmů.

Za posledních 12 měsíců, ke konci září 2009, vygeneroval videoherní byznys v Británii přes 1,7 miliardy liber. Jde přitom o sumu, která výrazně převyšuje podobnou investici pro sledování filmové produkce v tomto regionu a to navzdory povědomí, že britská kina hlásí nejlepší výsledky za posledních třicet let!

Přesto se v kinosálech za výše uvedené období na tržbách vybrala "pouze" miliarda liber. Ani když k téhle částce následně připočteme 198 milionů liber, které zákazníci utratili za Blu-ray a DVD filmy, zdaleka to nestačí na videoherní segment.

Hry se v Británii podařilo letos pokořit TV produkci (díky licenčním poplatkům, předplatnému za satelitní vysílání, apod.) a trochu překvapivě i hudebnímu průmyslu. Nicméně vše nasvědčuje tomu, že z her se stává silný mainstreamový zábavní proud, o čem vypovídá i dramatický nárůst konzolí v britských domácnostech. Zatímco v roce 2008 tu bylo 13,5 milionu konzolí, o rok později lze již zaregistrovat téměř dvojnásobné číslo (25 milionů)!

Comments