If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak velká bude největší mapa v Battlefield 2042 a návrat podpory botů

Srovnání s PUBG a BF3.

Jak se asi dalo předpokládat, někomu se úplně nepozdává, že v době říjnového vydání bude v Battlefield 2042 "jen" sedm map, o nichž jsme referovali zde.

YouTuber JackFrags s konekcemi na EA však přišel s něčím, co tento počet více než ospravedlňuje. Aspoň tedy u rozumně uvažujících jedinců, kteří nejsou zapřísáhlými hatery či fanboys Call of Duty (mimochodem, odhalení příštího dílu Vanguard má prý proběhnout až někdy po E3, během letních prázdnin opět přímo v CoD: Warzone).

Takže: Největší mapa v BF2042 je prý stejně velká jako level Vikendi z PUBG.

Čili představte si 5,9 kilometru čtverečních a máte hrubou představu, jak obrovská je.

Ta zmíněná mapa z BF2042 je navíc v některých módech rozdělena na čtyři až pět sektorů a každý sektor prý odpovídá velikosti jedné mapy z Battlefield 3.

Zajímavé je i jedno další zjištění, tentokrát od kolegů z VG247: režimy All-Out Warfare si můžete naplno užít i bez živých hráčů.

Pokud vám pro hraní v módech Conquest či Breakthrough bude chybět dostatek pořádných hráčů, nevadí - na kterékoli mapě je v multiplayeru nahradí počítačem řízení boti. To samé funguje v co-opu, kdy ostatní členové vaší jednotky jsou opět boti.

Zásadní je, že zkušenosti získané z hraní proti botům se vám přenesou (zůstanou) i do hry proti živým lidem, jinými slovy odvíjet se od nich budou různě odemčené věci pro vaši postavu i zbraně.

Tvůrci z DICE prý toto chápou jako takový tutoriál, aby se nováčci mohli hru trochu naučit, než se pustí na kolbiště proti jiným živým lidem. Cílem prý bylo osvojit si ovládání dopravních prostředků či arzenál ve vlastním tempu.

AI boti se tak vrací po delší době, protože předtím byli přítomni naposledy v Battlefield 2142, Battlefield 1942, Battlefield Vietnam a Battlefield 2, leč v pozdějších dílech série absentovali.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments