If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Budoucnost Good Old Games

Provozovatelé chtějí přidat ještě 270 her.

V rozhovoru pro GamesIndustry.biz prozradil nový generální ředitel Good Old Games, Guillaume Rambourg, že mají v plánu získat zhruba 500 her do svého katalogu.

Nyní se v portfoliu Good Old Games nachází přes 230 her. V současné době mají šéfové GOG v hledáčku zhruba dalších dvě stě her. Více těch starých dobrých her už prý není. 450, maximálně 500, tvrdí Rambourg.

„Zabralo nám to dva roky, než jsme získali 230 her. Takže myslím, že nám to zabere minimálně další rok, možná dva roky, než se dostaneme na 400," říká Rambourg. „Naší současnou strategií je získat každé čtvrtletí jednoho klíčového vydavatele. V květnu jsme měli Atari, to byl druhý kvartál. Takže doufám, že do Vánoc oznámíme dalšího velkého vydavatele."

Bylo by zajímavé vidět ten seznam 270 zbývajících her, na které mají provozovatelé Good Old Games zálusk. Zajímavých starších PC her totiž existuje určitě podstatně více. Na GOG se navíc neobjevují jen opravdu staré dobré hry, ale i některé novější kousky – například Empire Earth 2 a 3 (rok 2005 a 2007), Earth 2160 (rok 2005), Disciples II Gold (rok 2005) a několik dalších.

Je tedy možné, že by se Good Old Games mohlo v budoucnu vydat cestou novějších her, za nějakou novou cenovou hladinu. Aktuálně nabízí hry buď za 5.99 dolarů, nebo 9.99 dolarů. Cíl provozovatelů Good Old Games je stát se hlavní alternativou Steamu. Na ten podle nich nikdo nemá a oni by rádi byli jeho hlavní alternativou.

Tagged With

Comments