If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jaké je to přímo hrát Rainbow Six Siege? Převažuje nadšení

O překvapivé možnosti na E3.

Ukázka Rainbow Six Siege na konferenci Ubisoftu bylo jedno z mála překvapení letošního E3 a ještě větší překvapení pro novináře bylo, že dostali skutečně možnost si hru také sami zahrát, ačkoli vydání není plánováno na žádnou brzkou dobu.

Zahrát si mohli totožný level z prezentace, kdy jedna skupina pěti hráčů drží rukojmí a druhá se ho snaží zachránit. Multiplayer funguje ve dvou módech - první je plánovací a pak probíhá samotný match.

Pokud hrajete za teroristy, musíte se rychle při ubíhajícím času rozhodnout, kde se schováte a začnete zabedňovat okna, dveře, dokonce i zdi, protože je snadné je prostřelit. Pokud hrajte za zásahovou jednotku, prozkoumáváte prostředí a snažíte se zjistit, kam se protihráči schovali.

Když pak začíná zápas, pokud zemřete, už se neprobudíte. Podle zkušeností novinářů je jednodušší být zásahovou jednotkou, než se pouze bránit, ale všichni říkají, že i když zápasy nevypadaly ani trošku jako předem nacvičená prezentace na konferenci, pořád šlo o velmi originální zábavu.

Důležitou součástí hry bude ale komunikace mezi hráči, což znamená, že nejspíše nepůjde moc dobře hrát s náhodnými lidmi. Také se dá velmi rychle naučit strategie u tak malé mapy, jaká byla k dispozici na E3.

Comments